Wpis z mikrobloga

POSTRZELENIE W KONINIE

Robię sobie dzisiaj taki dzień naukowy i czytam artykuł naukowy o wiciowcach kołnierzykowych. Ktoś mi przerywa i pyta czy słyszałem o zamieszkach w Koninie związanych z postrzeleniem przez policjanta. Nie, nie słyszałem i nie obchodzi mnie to, po czym dowiedziałem się, że jest w to zaangażowany Stonoga...

No to sprawdziłem o co chodzi. I zacznę od dwóch disclaimerów - nie mam potrzeby pisać laurki policji, natomiast jeśli ktoś jest za podstawowym ładem i porządkiem, to musi akceptować tą formację. Druga rzecz to powinno się poczekać na oficjalne zakończenie postępowania wyjaśniającego.

Ale ogólnie na tą chwilę można przyjąć za najbardziej prawdopodobną taką wersję. Podejrzany o przestępstwo narkotykowe, a na dodatek mający sprawę karną o pobicie, i ogólnie znany swojemu dzielnicowemu za zachowania delikwentne. A że w miarę młody chłopak? Tym bardziej wstyd dla niego, że w tak młodym wieku miał ,,obfitą kartotekę''.

Podejrzany zaczął uciekać z podejrzanie szemranej sytuacji, podczas gdy policja w okolicy prowadziła rozpoznanie w sprawie przestępstw narkotykowych. Policja podjęła pościg. Podejrzany w pewnym momencie uznał albo, że nie ma dalszych szans na ucieczkę, albo spróbuje czego innego. I tu mogło się wszystko inaczej potoczyć, gdyby się położył na ziemię i wykrzyczał, że przeprasza, coś mu się pomyliło. Ale zamiast tego wolał odwrócić się w stronę policji i zaszarżować na policjanta z ostrym przedmiotem. Gdy był na odległości kilku metrów, został zastrzelony.

Koniec historii i nie ma co robić wielkiego halo, czy patrzeć na sensacyjne doniesienia Stonogi, który nie pierwszy raz malformuje fakty. Nie brakuje głupich ludzi, którzy myślą, że mając ostry przedmiot, a dodajmy, że nie są żadnymi ninja, mają jakąś większą szansę w starciu z bronią palną, a następnie płacą cenę za swoją miskalkulację.

#stonoga #konin #wielkopolska #poznan #policja #kryminalne #kryminalistyka #n-------i #narkotykiniezawszespoko #narkotykizawszespoko #nauka #ninja #ninjawarriorpolska #bron #bronpalna #przestepczosc
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@venomik: Używam takiego języka jakiego używam. Sorry, nie będę minutę się zastanawiać jakiego użyć synonimu, żeby zadowolić jakiegoś wykopowego zwolennika używania języka literackiego. Ale nie przeszkadza mi, jeśli użyjesz sobie innego słowa. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@adam-antoszewski: ogólnie zgadzam się z Tobą w 100%, aczkolwiek szkoda chłopaka. Jeżeli faktycznie miał przy sobie woreczek z amfetaminą to rozumiem dlaczego tak zareagował. Winne jest temu zbyt ostre prawo antynarkotykowe w Polsce. Gdyby za posiadanie na własny użytek byłby mandat tak jak w większości krajów zachodnich sytuacji by nie było.

Dodatkowo policjanci już dawno powinni mieć zamontowane kamery na mundurach z retencją wideo do np 48 godzin.
Okoliczności w
  • Odpowiedz
@PanJarzyna: Uważam, że jesteśmy krajem, gdzie panuje uzależnienie alkoholowe na tak wielką skalę, gdzie jest to problemem ogólnospołecznym. Dla niektórych osób na świecie synonimem wyrazu Polak jest pijak, alkoholik. Nie chciałbym, żeby wyraz n------n też się takim stało. A coś co jest bardziej dozwolone z reguły może być bardziej powszechne, niż co jest zabronione / ograniczane. Mógłbym się zgodzić, że mogłoby być moratorium na niską szkodliwość społeczną w zależności od
  • Odpowiedz
@adam-antoszewski: Trafnie powiedziane. Uważam że pieniądze, które w tym momencie inwestujemy w utrzymanie drobnych przestępców narkotykowych(czyli zazwyczaj osób skazanych za posiadanie na własny użytek) powinniśmy przeznaczać na edukację narkotykową tychże osób, a także edukację "profilaktyczną" w szkołach. Ale w sumie możemy na tym skończyć dyskusję, bo zrobi się z tego spory offtop.
  • Odpowiedz
@adam-antoszewski: problem w tym, że popytu na u----i nie determinuje podaż, tylko relacje społeczno-ekonomiczne w państwie. W Portugalii czy Szwajcarii postawiono na redukcję szkód zamiast wysokie kary, co polepszyło sytuację uzależnionych pozwalając im wrócić do życia. I Polska błędnie jest kojarzona z krajem pijaków, bo o dziwo pijemy relatywnie mało, a problem alkoholizmu wynika z wszechobecnych napięć i biedy.
  • Odpowiedz
@Eteres: Spożycie alkoholu wśród osób 15+ wynosi w Polsce rocznie około 12 litrów czystego alkoholu, co stawia Polskę w czołówce spożycia alkoholu na 1 osobę na świecie, jesteśmy zaraz za pierwszą dziesiątką. Problem alkoholizmu wynika przede wszystkim ze zbyt słabej woli i zbyt słabego stronienia od alkoholu.
  • Odpowiedz
Jestem z Konina i mieszkałam jakiś czas temu zaraz obok miejsca zdarzenia. W mediach ta sytuacja jest przedstawiona zupełnie inaczej, do tego momentu byłam przekonana że chłopak został postrzelony uciekając i będąc tyłem do policjanta. W ogóle wersji tego zdarzenia jest mnóstwo.
  • Odpowiedz