Wpis z mikrobloga

POSTRZELENIE W KONINIE

Robię sobie dzisiaj taki dzień naukowy i czytam artykuł naukowy o wiciowcach kołnierzykowych. Ktoś mi przerywa i pyta czy słyszałem o zamieszkach w Koninie związanych z postrzeleniem przez policjanta. Nie, nie słyszałem i nie obchodzi mnie to, po czym dowiedziałem się, że jest w to zaangażowany Stonoga...

No to sprawdziłem o co chodzi. I zacznę od dwóch disclaimerów - nie mam potrzeby pisać laurki policji, natomiast jeśli ktoś jest za podstawowym ładem i porządkiem, to musi akceptować tą formację. Druga rzecz to powinno się poczekać na oficjalne zakończenie postępowania wyjaśniającego.

Ale ogólnie na tą chwilę można przyjąć za najbardziej prawdopodobną taką wersję. Podejrzany o przestępstwo narkotykowe, a na dodatek mający sprawę karną o pobicie, i ogólnie znany swojemu dzielnicowemu za zachowania delikwentne. A że w miarę młody chłopak? Tym bardziej wstyd dla niego, że w tak młodym wieku miał ,,obfitą kartotekę''.

Podejrzany zaczął uciekać z podejrzanie szemranej sytuacji, podczas gdy policja w okolicy prowadziła rozpoznanie w sprawie przestępstw narkotykowych. Policja podjęła pościg. Podejrzany w pewnym momencie uznał albo, że nie ma dalszych szans na ucieczkę, albo spróbuje czego innego. I tu mogło się wszystko inaczej potoczyć, gdyby się położył na ziemię i wykrzyczał, że przeprasza, coś mu się pomyliło. Ale zamiast tego wolał odwrócić się w stronę policji i zaszarżować na policjanta z ostrym przedmiotem. Gdy był na odległości kilku metrów, został zastrzelony.

Koniec historii i nie ma co robić wielkiego halo, czy patrzeć na sensacyjne doniesienia Stonogi, który nie pierwszy raz malformuje fakty. Nie brakuje głupich ludzi, którzy myślą, że mając ostry przedmiot, a dodajmy, że nie są żadnymi ninja, mają jakąś większą szansę w starciu z bronią palną, a następnie płacą cenę za swoją miskalkulację.

#stonoga #konin #wielkopolska #poznan #policja #kryminalne #kryminalistyka #narkotyki #narkotykiniezawszespoko #narkotykizawszespoko #nauka #ninja #ninjawarriorpolska #bron #bronpalna #przestepczosc
  • 21
@KubaGrom: Aha, no tak policja w sytuacji zagrożenia, gdzie liczą się ułamki sekund będzie oceniać jakie to nożyczki. Ostry, metalowo-błyszczący przedmiot w ręku przypominający broń i tyle, wystarczy.