Wpis z mikrobloga

@Rolax
@lebowski-mini
@JusTQL
@Grz3si3k
@JusTQL
@lipson
@Jakuzajp
@NaopaK
@LittleChad
@Farrey
Tak więc po roku fermentacji i dojrzewania spróbowałem , jest moc parę kropli z dna pali zacnie. Bałem się że będzie za słone ale jest ok.
Rano przetarłem całość przez sito i wstawiłem na 6h do lodówki celem rozwarstwienia. I teraz wygląda to tak jak na zdjęciach. W środkowym słoiku ok 400ml gęstej i mega mocnej esencji która po przyprawienia będzie właściwym
Pobierz
źródło: comment_7qYySHye6nVlO8FoI7D7dQrhgjVFAg8b.jpg
@piotr-antyn:
W tym roku miałem mało czasu, więc poza zrobieniem jednej porcji sosu według zmodyfikowanego przepisu Kwasiora, nastawiłem wszystko na szybko na kiszenie i zrobienie czegoś w stylu tabasco. Pierwszą porcję jakoś pod koniec grudnia ogarnę, resztę zostawię, żeby kisiła się dalej. Żeby było ciekawiej to w każdym słoiku mam inne papryczki, podział według mocy i koloru. Słoika bazującego na habanero się trochę boję, nie mówiąc już o maleństwie z karolinki
@piotr-antyn:
Natychmiast po zrobieniu, po 2-3 tygodniach zniosłem słoiki do piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cayenne mam od groma, w sumie to już nie cayenne, bo przez X sezonów upraw rodzice (bo on zaczęli z ostrą papryczką, ja dopiero drugi sezon działam) można powiedzieć, że swoją odmianę mają. Satan kiss nie znam, może w przyszłym roku spróbuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)