Wpis z mikrobloga

a czemu nigdy nie urozmaicasz sobie jedzenia nawet w ramach swojej diety, ten boczus mogles dodac do jajecznicy,


Właśnie dlatego. Żeby nie urozmaicać. Najpierw jedno, potem drugie.

poza tym Co myslisz o przetworach mlecznych? Twarog I ser zolty?


Mam do nich poważne wątpliwości. Raz, ze strony gęstości energetycznej, dwa, ze strony potencjalnej nietolerancji i alergogennych cech nabiału. Jeszcze ser by uszedł, nie mam od niego jakichś wybitnych dolegliwości, ale za dużo bym
zaraz zaraz, ty specjalnie chcesz zeby jedzenie ktore robisz bylo niezbyt smaczne? Bo nie widze zadnej roznicy dla twojego zoladka, w kolejnosc ladujacych tam posilkow ktore robisz


@Rekordnaklate110: Tak. Jedzenie ma być wystarczająco smaczne, żebym mógł je jeść (np. nie gorzkie, przesolone, za kwaśne, itp), ale jednocześnie nie ma we mnie wzbudzać chęci konsumpcji, kiedy nie jestem głodny. Ma nie być pokusą ot tak, z nudów.
@anonymous_derp: To wyższy stan świadomości, kiedy jedzenie i picie ma ci dawać jedynie możliwość przetrwania i zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych, a nie być sposobem na zaspokojenie przyjemności i walorów smakowych, zaskoczyłeś mnie bo zawsze jednak dawałeś tę sól, myślałem ze dla smaku xd
To wyższy stan świadomości, kiedy jedzenie i picie ma ci dawać jedynie możliwość przetrwania i zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych, a nie być sposobem na zaspokojenie przyjemności i walorów smakowych, zaskoczyłeś mnie bo zawsze jednak dawałeś tę sól, myślałem ze dla smaku xd


@SoLUffka: Dawałem generalnie z przyczyn zdrowotnych. Zobaczymy, czy bez będzie OK.