Wpis z mikrobloga

#firma #przedsiebiorczosc #praca #kombinowanie z czystej ciekawości, czy jest możliwość dogadania z się z pracownikiem na zasadzie zatrudnienia na 1/8 etatu a reszta (proszę się nie śmiać) będzie "wypłacana" za "obraz" (jakieś bazgroły przez niego wykonane), który kupię od niego za ustaloną kwotę albo na umowie o dzieło? pracownik będzie oczywiście robił darmowe nadgodziny z własnej woli, nie mam własnej firmy, ani nie staram się na to namówić mojego szefa, po prostu lubię obchodzić problemy i zastanawiam się czy by takie coś prawnie przeszło XDDDD
  • 9
@Reiter: wiesz to zawsze jest kwestia ugadania, tak jak mówię, nie mam własnej firmy to tylko rozkmina, ale wszystko byłoby uczciwie, głównie chodzi o to, żeby pracownik z tego co normalnie zapłaciłbym na niego przy umowie o pracę, dostał z tego więcej pieniędzy, z tego z co wiem przy 1/8 etatu jest się już ubezpieczonym zdrowotnie, emerytura? chyba nie wierzysz w emeryturę za 30-40 lat, a jak będzie to jakaś obywatelska
@ewolucja_myszowatych: no dobra, ale przecież kupno obrazu to jest zupełnie inny temat niż praca, to byłoby wgl z innej beczki jakim prawem oni mogą to połączyć? pracownik zgadza się na 1/8 etatu i darmowe nadgodziny, po godzinach pracy robi sobie pomalować obrazy i je sprzedawać, lub też robić na umowę o dzieło, nie widzę żadnego związku między tymi dwom rzeczami, przecież ponoć jesteśmy wolni ( ͡° ͜ʖ ͡°