Wpis z mikrobloga

@mapache: u mnie to jest dużo zastanawiania i zabierania sie, a to drożdże trzeba kupić, czekać aż wyrośnie... W sumie taką małą pizzerke co ma ze 100g Ww możnaby pyknąć czasami. Ile dajesz tu mąki, wody i drożdży na taką pizze?
@mapache: a jeszcze mnie #!$%@? formowanie ciasta, nie umiem tego robić xD A wałkiem sie nie powinno podobno. Rozciągnąć nie umiem bo to drożdżowe to sie schodzi, jest takie gumowe jakby, rwie mi sie, #!$%@? wtedy
@mapache: XD panie no taka mozzarella light ma tylko 8,5g T na 100g i jest to jedyny ser jaki używam. Ciągnie się tak samo jak inne tłuste sery i dobra jest.
Mi to rozciąganie nie wychodziło, zbierało sie to ciastko na bokach, a na środku sie rozdzierało.
@Duzy_Dziki_Zwierz: Idziesz do biedronki (najlepiej na piechotę). Bierzesz kopytka "Swojska Chata" opakowanie 500g za około 4zł. Makro 30g Ww na 100g, T prawie nic, skład głównie ziemniaki. Wrzucasz do wody lub na patelnie. Wykładasz i posypujesz twarogiem z solą ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
a jak polejesz jakimś tłuszczem to jeszcze lepsze
@mapache Mirku, jak ustawiasz piekarnik, temperatura i czas? Góra-dół, 200°C na 10 min, czy jakoś inaczej? Bo zawsze mam z tym problem robiąc domową pizzę
@mapache: W jaki sposób robisz tak idealnie okrągłą? Ja nawet jak próbowałem to nie wychodziło xD Proporcje ciasta, kamień itp. udoskonalałem, ale tej okrągłości nie osiągnąłem nigdy...
@mapache: na skutek wizualnej stymulacji dokonanej poprzez obserwację materiału zamieszczonego w serwisie na www wykop pl łamane przez mikroblog nt. pitcy #!$%@? z kurczak doznałem erekcji
proszę ją we mnie włożyć dziękuję
@kRpt: ja w ogóle love strasznie pizze :D dużo robiłem takiej w sumie samo B+Ww jak moja małżonka nie mogła jeść nabiału. Spód + mięsko i jakieś pierdoły w stylu cebuli, kukurydzy. Albo np mielone w sosie pomidorowym, takie spaghetti, miodzio.