Wpis z mikrobloga

Ja pierdykam ten wysryw ma 700 plusów xD
Konstytucją 3 maja- była zamachem stanu (to jest fakt historyczny) i uwaga dzbany ateusze była pisana przez biskupa oraz wprowadzała katolicyzm jako religie państwową oraz likwidowała wolność religijną. Przecież targowica (która swoją drogą nie jest obiektywnie oceniana przez historię tylko przez pryzmat emocji i mitów) realizowała wasze postulaty xD.

Innych to nawet nie chce mi się komentować bo krytyka powstań ze strony papiestwa winna być uzwana jako akt przyjaźnić wobec sprawy polskiej i widać, że ta graficzka jest tendencyjna by trafić do nie za mądrych antyklerykałów (co z resztą nawet jej się udaje).

Katolicyzm zawsze stał po stronie polskiego interesu przy czym zazwyczaj definiuje go mądrzej od oszołomów i gorących głów.

A ostatni punkt gdzie kk odzyskuje po latach swój zrabowany majątek to szczyt szczytów.

#bekazateistow #katolicyzm #historia #4konserwy
I.....o - Ja pierdykam ten wysryw ma 700 plusów xD
Konstytucją 3 maja- była zamachem...

źródło: comment_BatBcX85B0MQmGgcYlbi5B7n9GbhFY2D.jpg

Pobierz
  • 39
krytyka powstań ze strony papiestwa winna być uzwana jako akt przyjaźnić wobec sprawy polskie


@ImInLoveWithTheCoco: xD

uwaga dzbany ateusze była pisana przez biskupa


Przez kogo konkretnie? Weź może się nie wypowiadaj, bo dzbana to ty z siebie robisz, wygłaszając dużo definitywnych sądów nie mających pokrycia w faktach i przy okazji obrażając swoich adwersarzy. Typowy katolik.
@ImInLoveWithTheCoco: No tak to jest jak się swoją wiedzę czerpie z wikipedii. Nie odbieram Krasińskiemu zasług we współdoprowadzeniu do uchwalenia Konstytucji, ale żadną miarą jej nie pisał. Nie ma to żadnego źródła. A jest to jedyny biskup o jakiego może ci chodzić. Konstytucja była napisana w lwiej części przez króla, przy udziale Kołłątaja i Potockiego. Żaden z nich nie był biskupem.
@Taur: We wrzuconym przez ciebie wpisie jest polemika z tylko jedną rzeczą z tej infonografiki. Zasadniczo nie podważa to innych rzeczy w niej zawartych, jak konsekwentna krytyka polskich powstań przez Kościół. Sam piszesz, że czepiasz się tej jednej rzeczy zawsze. Z innymi kwestiami już argumentów nie masz jak rozumiem? Chyba, że uważasz, że podważenie jednej rzeczy dezawuuje wszystko co jest zawarte na grafice, a krytyka powstań była aktem przyjaźni jak napisał
@Laliqu: Ja dawno temu z kilka razy próbowałem punkt po punkcie wytykać błędy w tym obrazku, ale więcej nie mam zamiaru tego robić, bo po co mam walić ściany tekstu, poświęcając swój czas na pisanie ich, jak i tak każdy je zleje, a obrazek będzie dalej się panoszył po sieci? Zresztą obrazek nie podaję żadnych źródeł ani konkretów, więc jest pozbawiony jakiejkolwiek wartości merytorycznej.
@ImInLoveWithTheCoco: Po kolei:
1. Konstytucja 3 maja została uchwalona nie całkiem zgodnie z procedurami (pod nieobecność posłów przeciwnych jej uchwaleniu), co jednak nie oznacza, że była zamachem stanu - przecież żadne władze nie zostały wtedy obalone. Władza się nie zmieniła. Zmieniło się tylko prawo.
2. Konstytucja 3 maja owszem, ustanawiała katolicyzm religią państwową - co jednak nie oznacza, że likwidowała wolność religijną. W praktyce czasy tolerancji religijnej skończyły się w Rzeczpospolitej
@KochanekAdmina: @Laliqu: @Kosmiczny_pies_Kazak: Nie jestem jakimś znawcą historii, ale wystarczy, że odniosę się do dwóch punktów.
1. KK wobec powstania listopadowego: Większość polskiego episkopatu poparła (!) powstanie; biskupi z diecezji znajdujących się na terenie Królestwa Polskiego byli wobec niego bardziej entuzjastyczni, ci rezydujący na terenie carskiej Rosji przychylili się bardzie do postawy bpa Gutkowskiego, który karał księży za uczestnictwo w powstaniu i pomoc powstańcom. Bp krakowski pisał np. wreszcie,