Wpis z mikrobloga

Mam odwage afirmowac zycie , powiedziec "tak" istnieniu . Mimo cierpienia i trudow nie zlorzecze zyciu , nie spotwarzam go niczym ci kaznodzieje smierci par excellence #antynatalizm #nihilizm . Zaprawde wiele woli mocy i hartu ducha wymaga zrozumienie dionyzyjskosci istnienia , lecz kto tego dokona posiadl najwieksze skarby swiata . Bowiem zaprzeczyc cierpieniu i nieszczesciom znaczy zaprzeczyc zyciu , sa na zawsze zespolone w jego istocie . Wojna i walka jest jego essence . Powiadam wam przyjaciele - "badzcie wierni ziemii ! . Istotnie - nie uwierze w boga , ktory nie potrafi tanczyc - gdybyz ten Nazerejczyk zyl dluzej , odwolalby swoje nauki ...
#filozofia #zaratustra
CzerstwaBulka - Mam odwage afirmowac zycie , powiedziec "tak" istnieniu . Mimo cierpi...

źródło: comment_hy2m3PhMJvELaV4bhT3rQCMboyJO7Ywl.jpg

Pobierz
  • 39
Bowiem zaprzeczyc cierpieniu i nieszczescia znaczy zaprzeczyc zyciu


@CzerstwaBulka: no widzisz. Innej drogi nie ma niż #efilizm . Dlaczego stawiasz życie na piedestale, skoro oznacza ono nieszczęścia, a niebyt oznacza brak tychże nieszczęść?

Jako istoty, które nabyły świadomość w drodze ewolucji, mamy coś takiego jak intuicja moralna.
Życie zawsze oznacza ból, więc tworzenie takowego jest niemoralne.
@paul772: nie wiem jak Ci to wyjansic dobrze , musialbys przeczytac Geneaologie Moralnosci , albo Antychrysta .
Chodzi o to , ze wyroslo to na ressentiment przez co jest przesycone pesymizmem i oslabieniem woli mocy .
@CzerstwaBulka: odwolywanie sie do pochodzenia poglądów to jeden z niemerytorycznych argumentów, ktory ma nawet swoją nazwe, ale nie pamietam jaką.

nie wiem jak Ci to wyjansic dobrze , musialbys przeczytac Geneaologie Moralnosci , albo Antychrysta .


@CzerstwaBulka: nie jestem az takim zaangazowanym myslicielem :D raczej jestem bardzo amatorskim filozofem i nie siegam do ksiązek.