Wpis z mikrobloga

Mam odwage afirmowac zycie , powiedziec "tak" istnieniu . Mimo cierpienia i trudow nie zlorzecze zyciu , nie spotwarzam go niczym ci kaznodzieje smierci par excellence #antynatalizm #nihilizm . Zaprawde wiele woli mocy i hartu ducha wymaga zrozumienie dionyzyjskosci istnienia , lecz kto tego dokona posiadl najwieksze skarby swiata . Bowiem zaprzeczyc cierpieniu i nieszczesciom znaczy zaprzeczyc zyciu , sa na zawsze zespolone w jego istocie . Wojna i walka jest jego essence . Powiadam wam przyjaciele - "badzcie wierni ziemii ! . Istotnie - nie uwierze w boga , ktory nie potrafi tanczyc - gdybyz ten Nazerejczyk zyl dluzej , odwolalby swoje nauki ...
#filozofia #zaratustra
CzerstwaBulka - Mam odwage afirmowac zycie , powiedziec "tak" istnieniu . Mimo cierpi...

źródło: comment_hy2m3PhMJvELaV4bhT3rQCMboyJO7Ywl.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paul772: okej podam przyklad . Chrzescijanstwo jest jedna z religii pustynnych , religi ksiegi . Wywodzi sie historycznie z zydostwa , powstalo jako zydowska sekta . A wiec moge zalozyc , ze korzenie ideologii chrzescijanskiej wywodz sie z judaizmu . Lapiesz ?
  • Odpowiedz
@paul772: dzieki temu wiesz , dlaczego biblia pisze np. o "narodzie wybranym" i gdzie to ma swoje korzenie . Interpretacja pozostaje do subiektywnej oceny . Wiecej tego nie umiem rozrysowac , moze zapytaj jakiejs madrej glowy na tagu .
  • Odpowiedz
"Bowiem zaprzeczyc cierpieniu i nieszczesciom znaczy zaprzeczyc zyciu , sa na zawsze zespolone w jego istocie ."

No to skoro tak...
to ja dziękuję..
Poza tym śmieszy mnie ten hurraoptymizm. Tyle mądrych ludzi, a nikt nic nie wie. Nie wiadomo czy Wszechświat istnieje nieskończenie długo i czym właściwie jest, czy powstał z chaosu, a może stworzył go jakiś Bóg, a jeśli tak to skąd się on wziął. Tak samo w przypadku symulacji.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: podwazanie moralnosci rowna sie z tym ze nie mozna rozgraniczyc dobra od zła.
Czyli jak bym cie walnąl w twarz, to nie mozna by uznac tego za zle ani za dobre i w konsekwencji wyciągnac jakichkolwiek konsekwencji.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: czyli jesli zdecydujesz zeby mi oddac, tzn ze bol który wywolałem jest dla ciebie zly. A jesli zdecydujesz dac mi 1000zl tzn, ze uwazasz ze chcesz sie odwdzięczyc za ten dbry czyn
  • Odpowiedz