Wpis z mikrobloga

Mirasy czy trudno jest znalezc prace w branzy IT bez studiow? Zaczalem ostatnio uczyc sie web developingu i chcialbym sie rozwijac w tym kierunku lecz trudno byłoby mi polaczyc studia i prace ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie mowie o byciu freelancerem. Czy jest w ogole sens w to brnąć? Czy jakies kursy i fajne portfolio by cos zdzialalo?
#webdev
#programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
@bedopies: Powiedziałbym, że szansa na zdobycie pracy ze studiami to 55%, a bez 45%. Także jest zawsze szansa i warto. Ucz się, rób kursy (w necie jest tego mnóstwo za free, bootcampy to delikatny temat, musisz wyrobić sobie własną opinię), lataj na meetupy, poznawaj ludzi. Ja pierwszą pracę dostałem po 2 latach nauki webdevu, ale myślę że szukałbym pracy wcześniej, bo spowalniały mnie studia.
  • Odpowiedz
@bedopies: myślę że studia tu nie mają znaczenia, ważniejsze będzie doświadczenie i umiejętności. Ważne żeby te umiejętności były na poziomie, teraz jest moda że ludzie po weekendowych kursach aplikują na seniorów.
  • Odpowiedz
@bedopies: No i pamiętaj o umiejętnościach miękkich, które są równie ważne co umiejętności techniczne. Umiejętność pracy w zespole, porządny angielski, komunikatywność etc.
  • Odpowiedz
@bedopies: Wg. mnie warto isć, pomimo, że dopiero matura przede mną to wydaje mi się, że studia zaszczepią w Tobie taką trwałą chęć do tego abyś osiągnął swój cel i nie schodził z drogi w przeciągu 2-3miech. jak robi to statystyczna większość ;)
  • Odpowiedz
@bedopies: myślę że programista po zwykłych studiach się średnio wyróżnia na rynku pracy. A jeśli zamiast studiów robił tylko prosty kurs to tym bardziej. Firmy potrzebują kogoś kto ma już doświadczenie i jest jak najtańszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony właśnie ściągam do pracy kolegę który nigdy nie pracował, ma 28 lat, wykształcenie podstawowe (całkowity #przegryw) i od października uczy się programowania. Bo wolimy
  • Odpowiedz
@bedopies: U mnie pełen luz i nie trzeba niczego zakrywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz mieć nawet na twarzy. W większości software house'ów tak jest. A jak jest w korpo to nie wiem, bo nigdy w takowym nie pracowałem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz