Wpis z mikrobloga

@dzek mi band 3 I 4 też mają NFC w innych wersjach co nie znaczy że możesz nim płacić. Prawdopodobnie będziesz mógł płacić smartwatchem od Xiaomi bo jest na Google wear I ma nfc
@Tommy__: Ja to się ostatnio zdziwiłem jak schorowana babcia na oko 80+ lat mówi, że zapłaci telefonem. Ręce jej się trzęsły mocno a ona coś w telefonie i pyk do terminalu. Mówię fajnie, że ogarnia bo mój ojciec czy sąsiadka przychodzą z byle czym co ma trochę więcej funkcji.
@ntdc:
Kiedyś słyszałem jak stara baba dłubała pół godziny w portmonetce kasjerka z uśmiechem powiedziała że kartą szybciej a stara baba że "w bankach kradno" a jak kasjerka powiedziała że portfel też można ukraść to baba powiedziała że już jej trzy razy portfel ukradli ale ona w bankach trzymać nie będzie bo "w bankach kradno".
@zycietokuj a to ja akurat nie śmieje się z niewiedzy, bo to normalna rzecz - tylko z chamstwa, bo babka była wyjątkowo nieuprzejma.
Co do działania - jak masz w telefonie NFC to tak jakbyś mial ten chip z karty w telefonie, i o ile masz aplikacje banku i internet w telefonie to można z niego korzystać jak z karty - przykladasz i zapłacone.
Mega ubolewam że w budżetowych xiaomi nie ma