Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirko męczy mnie to jakiś czas. Sytuacja jak na zrzucie, ja jadę czerwona linią i w miejscu zielonej linii mam warunkowa strzałkę w prawo, złotòwa jedzie niebieska linia i ma zielone światło(w miejscu jego zielonej linii). Już za sygnalizacja zjeżdża na prawy pas gdzie byłem ja. Na szczęście kolizji nie było bo szybko zareagowałem ale wg was kto ma pierwszeństwo? Z jednej strony miałem zielona strzałkę ale byłem na swoim pasie i jadąc na nim nie musiałem nikomu ustępować pierwszeństwa, złotòwa trwiedził że on bo miał zielone światło.
#trojmiasto #gdynia #transport #drogi #pytanie
Pobierz Sadko - Mirko męczy mnie to jakiś czas. Sytuacja jak na zrzucie, ja jadę czerwona lin...
źródło: comment_nVNBDLINT2Evp0IR3n5pNxXN7qq1Uze5.jpg
  • 13
@Sadko: W sumie to tam dziwnie że jest strzałka warunkowa jak możnaby to zrobić bezkolizyjnie, od strony złotówy lewy pas, a od twojej prawy i jednocześnie można jechać, ale jak jest strzałka to musisz mu ustąpić. Normalnie potraktowałbym to że jest poza skrzyżowaniem i jesteście równorzędni, ale w miejscu jak złotówa wjeżdża w ciąg tej ulicy jest pas prosto+w prawo. Moim zdaniem bezpieczniejsze byłoby takie oznakowanie pasów, bo od razu widać
Pobierz bartiprog - @Sadko: W sumie to tam dziwnie że jest strzałka warunkowa jak możnaby to ...
źródło: comment_3H3RQKBh3WLE4njF9xOYVkvmW22R4nlu.jpg
@Drug_Research: i ile metrów za sygnalizatorem to się liczy? bo on zmieniał pas na mój jakieś 7-8 metrów za sygnalizatorem, a jak by pojechał jeszcze 3-4 metry to już ja mam pierwszeństwo czy on?