Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemanko! Trochę wstyd mi pisać z swojego konta, bo wiele osób mnie kojarzy. Tak więc pierwszy raz korzystam z anonimowych.
A chciałam was Mirki zapytać jak przygotować się do rodzinnej imby i górnoburzy?
Jestem pewna, że skończy się to wyklęciem mnie z rodu, może rękoczynami czy nawet groźbami karalnymi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z racji tego, że jestem #przegryw nie mam kogo zapytać i z kim pogadać, więc zwracam się do was.

Mamy taką ciocię do której od dziecka biegałam. Bo tam miałam spokój i coś jej pomogłam w domu, to mogłam u niej siedzieć. Moje 3 siostry i brat mieli na nią #!$%@?.
Bo ciocia stara, trudny charakter i biedna. No na przykład prąd jej podłączyli 5 lat temu i tylko dlatego, że ja to załatwiłam.
No i okazało się, że ta ciocia ma działki jakieś, o których nikt nie wiedział. Wszyscy zaraz zaczęli pałac do niej wielką miłością i troską. Wiecie typowe hieny cmentarne.
Ojciec z matką namówili ją, żeby spisała testament. Podzielili (między sobą) już wszystkie działki i nawet ten walący się mały domek w którym mieszka.
No nie wiem, #!$%@?ło mnie to. Poszłam do cioci i powiedziałam jej wszystko co o tym myślę przy kawce i ciastku. Włącznie z tym jak wcześniej na nią narzekali i obgadywali.
Podumała chwilę i temat się urwał na kilka miesięcy.
No i dziś święta więc pojechałam jak zawsze do niej, a tam cała rodzina #!$%@? XD Ale wiecie nie tak, że tylko matka i ojciec ale dosłownie z 30 osób na dwudziestu metrach kwadratowych. Jacyś tam kuzyni, których nie widziałam z dziesięć lat, ta patologiczna część, która kiedyś się na nią obraziła i nie tylko. No grubo.
Chciałabym, żebyście byli tam ze mną i posłuchali tej obłudy, jak się jej podlizywali i kręcili nerwowo kombinując jak tu nawiązać do tego testamentu i działek.
Siedziałam tam z takim wewnętrznym XD na twarzy i żenadą. Po kolacji pojechali a ja zostałam posprzątać i tak myję sobie naczynia a ciocia zaczyna do mnie nawijać, że ona te działki i to wszystko mi przepisze bo to są "pijawki majątkowe". Tylko, żebym nic im nie mówiła bo chce zobaczyć ich miny. Tutaj robię specjalny #pijawkimajatkowe w którym będę was na bieżąco informowała co i jak.
Mi kopara opadła i postanowiłam już, że wezmę ciocię pod swoją opiekę i ogarnę żeby mieszkała lepiej za część tego hajsu. No bo w końcu zasługuje na dobrą starość.
Jednak nie ogarniam co oni zrobią jak się dowiedzą XD Przecież oni mnie tam wydziedziczą XD
Matka już miesiąc temu nawijała, że jak nie będzie chciała ciotka przepisać to jakoś trzeba ją uwłasnowolnić. Siostra z mężem na prawnika odkładają w razie czego, a tu taki zwrot akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stąd moja prośba do was kochani, jak mam się do tego przygotować? Ja już to wiem, że będzie grubo i najpierw ma być spotkanie z notariuszem, którego sponsorują moi starzy. Więc zakładam, że będę musiała mieć swojego notariusza w pogotowiu. Przecież jak się dowiedzą że nie podzielą tego między brata, siostrę z 3 gówniakami i siebie, to od razu go odwołają XD
Proszę was o rady i jakieś info życiowe, żebym mogła się przygotować i niczego nie #!$%@?ć. Może to wszystko nagrywać?
Będę wdzięczna za pomoc, w komentarzach niżej lub na tego maila jak ktoś chce priv: pijawkimajatkowe@wp.pl!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Siemanko! Trochę wstyd mi pisać z s...
źródło: comment_Saf3UkTbMWQ8FXCGkHcmnXIYzJUB6QxG.jpg
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: może skonsultuj się z prawnikiem co i jak? w sensie jak co zrobić żeby cię nie oscamowali na 100%? nagrywać rozmowy zawsze możesz, ale to zależy czy będziesz chciała ich użyć kiedy będzie trzeba no i pod żadnym pozorem nie mów nic rodzinie, do ostatniej chwili graj głupią a jak już wszystko będzie podpisane i skonsultowane z ciocią to powiedz rodzince. Powodzonka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Porozmawiaj jeszcze raz z ciocia. Skoro jest umysłowo sprawna, to powiedz jej jak sprawa wyglada, i co ona myśli aby zrobić (jak spławić tego notariusza czy coś), a potem ewentualnie może rozważcie za i przeciw jakimś rozwiązaniom, np spotkania się z twoim prawnikiem itd. Ja chyba przywiązywałbym największa wagę do tego aby decyzje były podejmowane w 99% przez Ciocie. Żeby potem ci nikt nie pluł w twarz ze ją omamiłaś
@AnonimoweMirkoWyznania ile ciocia ma lat? Ona wytrzyma to psychicznie?

Na czym ma polegać to "przepisywanie" - chodzi o darowiznę czy testament? Darowizna jest dla niej niekorzystna, niezależnie od tego komu, jak i na jakich warunkach. A testament można zmienić bez mówienia nikomu.

Zorientuj się ile te działki są warte żeby się nie okazało że robisz inbę na całą rodzinę za 50 tysięcy, z czego będziesz musiała i tak popłacić zachowki, tym gorzej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam zainwestować w dobrego prawnika od spraw rodzinnych/ spadkowych bo jak bedziecie próbować rozwiazywac to same to skończy się ogromnymi problemami.
Nie napisałaś czy ciocia chce dokonać darowizny na Twoją rzecz teraz, czy może ustanowić Cie spadkobiercą testamentowym a to bardzo zmienia postać rzeczy i kierunek ewentualnych postępowań sądowych po jej śmierci.
Z rodzina dobrze tylko na zdjeciu - jak te dzialki sa warte wiecej niz te kilkadziesiąt tysiecy to
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli rodzice cioci a twoi dziadkowie nie żyją, ciocia nie miała dzieci, ciocia powinna spisać testament w którym powołuje cię do dziedziczenia całości spadku. Należy to zrobic w kancelarii notatarialnej. Dokument taki jest prawie niepodważalny. Rodzeństwu cioci nie przysługuje zachowek. Wiem to z życia chcesz pisz priv.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ingocnito: rodzeństwu faktycznie nie przysługuje, natomiast przysługuje wstępnym i zstępnym i w sytuacji kiedy wstępni nie żyją, ich dzieci (rodzeństwo) przejmują prawo dziedziczenia w równych częściach. Czyli nie przysługuje a zapłacić jakby co i tak by musiała. Testamenty w Polsce są podważane bardzo często, nie wiem jaki miałeś przypadek ale albo druga strona miała słabego prawnika albo sytuacja była bardzo, bardzo sprzyjająca
spotkanie z notariuszem, którego sponsorują moi starzy. Więc zakładam, że będę musiała mieć swojego notariusza w pogotowiu.


@AnonimoweMirkoWyznania: to sponsorują mnie rozwala bo koszt testamentu to 50 zł plus podatek i koszty wypisu chyba ze bylby windykacyjny to troszke drozej ale wszelkich porad powinien udzielac za darmo i byc bezstronny, a ciotka przy spisywaniu testamentu powinna być sama, testament tez mozna w kazdej chwili zmienic ale zadbaj zebys miała swój wypis.