Wpis z mikrobloga

@giku: co by nie mówić kościół to instytucja religijna która ma zasady i nie ustalają ich ci co sobie weszli do kościoła. Religia mówi od wieków że nie popiera homoseksualizmu aborcji i tp, czego koleś się spodziewał? To tak samo gdyby Żyd chciał czegoś specjalnego w meczecie.
  • Odpowiedz
Religia mówi od wieków że nie popiera homoseksualizmu aborcji i tp,


@Notofajnie: No tak nie do końca.

W okresie średniowiecza Augustyn z Hippony uznawał, że aborcja jest grzechem jedynie w 40 dni po zapłodnieniu, ponieważ wtedy jego zdaniem w płód wstępuje dusza[4]. Podobny pogląd wyznawał Tomasz z Akwinu, uważał, że aborcja jest grzechem jedynie wtedy, gdy w ciele płodu jest już dusza[4]. Znane są źródła hagiograficzne z epoki średniowiecza, w
  • Odpowiedz
@Notofajnie: Nie bede wchodzil w niekonczace sie dyskusje. Ta klatka jest dla mnie jak z filmu Monty Pythona, rozsmieszyla mnie i mysle, ze wielu innych rowniez. Kilka slow w takim kontekscie + 21 wiek...
  • Odpowiedz
W okresie średniowiecza Augustyn z Hippony uznawał, że aborcja jest grzechem jedynie w 40 dni po zapłodnieniu, ponieważ wtedy jego zdaniem w płód wstępuje dusza[4]. Podobny pogląd wyznawał Tomasz z Akwinu, uważał, że aborcja jest grzechem jedynie wtedy, gdy w ciele płodu jest już dusza[4].


@Tajch: No i sobie uważali, a czy zostało to oficjalnie uznane przez Urząd Nauczycielski Kościoła? Bo dopóki nie zostanie, to nie obowiązuje biskupów, księży i
  • Odpowiedz
@jagged: no właśnie opiera się na zasadach które były zmieniane a teraz są takie jakie są i nie ma co z tym dyskutować, chodzi mi tu o ludzi co nagle zaskoczeni bo kościół nie pozwala na coś tam co oni popierają
  • Odpowiedz
No tak nie do końca.


@Tajch: > Nigdy nie zyskały one jednak oficjalnej aprobaty władz kościelnych, a były elementem twórczości ludowej.

jednej strony piszesz jakby były jakieś wątpliwości, ale na uzasadnienie przywołujesz tekst z którego wynika, że stanowisko zawsze było jasne.
  • Odpowiedz