Wpis z mikrobloga

#studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda

Witam Szanownych,

Chciałbym Wam przedstawić akcję jaka dzieje się na Politechnice Rzeszowskiej.

Dla rozgłosu można plusnąć.

Rozchodzi się o stypendium socjalne a konkretniej o kolejki do złożenia stypendium. Miałem to szczęście, że w pierwszym dniu terminu składania wniosków złożyłem wniosek bez stania w kolecje. Mija jutro 2-gi tydzień a od ponad tygodnia kolejki do złożenia są takie długie, że stoi się w nich po pare godzin a nawet można nie złożyć wniosku danego dnia. Rok temu wnioski składało się w budynku przeznaczonym do spraw stypendialnych i każdy wydział miał swoje okienko. W tym roku dany budynek teraz przechodzi remont i biuro stypendialne zostało przeniesione do budynku studium języków obcych. Dane biuro to jeden pokój, w którym jak byłem były 3 stanowiska do złożenia wniosków. Ponoć jest ok. 6k studentów ubiegających się o stypendium socjalne.

Sytuacja teraz wygląda tak, że ludzie przychodzą nawet o 4 nad ranem ustawic sie w kolejce aby złożyć papiery.

Na forum studenckim zaczeły powstawać z początku memy o tym aż studenci zaczeli nagrywać filmiki jak sytuacja wygląda.

Lokalne gazety opisały to wydarzenie jak wygląda składanie wniosków (link poniżej).
A nawet mówili o tym w Rmf.

https://rzeszow-news.pl/gigantyczne-kolejki-na-politechnice-rzeszowskiej-za-stypendiami-chory-kraj-chory-system/?fbclid=IwAR18uo_mcav2melxfMruqqJ_DYl1qdehB-PoTgBSv7hV8BdXVaEAp4WMJZM

Moje pytanie czy to jest normalne, że takie coś się dzieje?
Czy ktoś jest odpowiedzialny za tak złą organizację tego?

Czy w innych miastach też jest tak jest?

Poniżej wstawiam linki do nagrań, chodź nie wiem czy możliwe bedzie ich odtworzenie jeżeli nie jesteś członkiem grupy na fb (forum politechnika rzeszowska - studenci).

https://www.facebook.com/1607774446112994/posts/2447693132121117/

https://www.facebook.com/groups/300873169926732/permalink/3626527964027886/

W komentarzach zdjęcia i memy.
Pobierz
źródło: comment_GrrUKmj4DIigE7ODrKIbFc2shoBeO6sA.jpg
  • 280
Moje pytanie czy to jest normalne, że takie coś się dzieje?

Czy ktoś jest odpowiedzialny za tak złą organizację tego?


@supremee:

Skąd wynikają problemy ze składaniem wniosków?

Problemy ze złożeniem wniosków to efekt wejścia w życie Ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce i związanej z tym konieczności dostosowania wniosków do systemu USOS (uczelniany system informatyczny - przyp. red. ).

- Po zakończeniu prac ogólnopolskich, musieliśmy dostosować system do wewnętrznego regulaminu uczelni
@supremee: Nie to nie jest normalne, remont remontem, ale źle tą prowizorkę zaplanowali.
W Łodzi na Uniwerku stałem z 5 lat temu max 3 czy 4h w kolejce, ale z 2 dni przed końcowym terminem składania dokumentów(jakoś w sierpniu)- to w normie. Dziwi mnie jedynie że końcowy termin składania macie w październiku, a nie w wrześniu, sierpniu czy lipcu, bo wtedy cieplej i w długiej kolejce lepiej stać gdy jest +30,
można nie złożyć wniosku danego dnia. Rok temu wnioski składało się w budynku przeznaczonym do spraw stypendialnych i każdy wydział miał swoje okienko. W tym roku dany budynek teraz przechodzi remont i biuro stypendialne zostało przeniesione do budynku studium języków obcych. Dane biuro to jeden pokój


@supremee: chyba bardzo lubisz dane słowo