Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które zdawały ostnaio egzamin #istqb na poziomie podstawowym. Słyszałem że po zmianie sylabusa egzaminy organizowane przez SJSI zdaje bardzo mało osób, przez niesamowicie pokręcone pytania. Znalazłem egzaminy organizowane przez altkom bazujące na GASQ, które są w formie elektronicznej i -podobno - przystępniejsze dla zdających. Macie jakieś doświadczenia na tym polu, coś do podpowiedenia? #testowanieoprogramowania
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zawodowi3c: i #!$%@? to i tak daje ten papier z 5 lat temu coś dawał, teraz to pracodwacy już w dupie to mają, bo każdy kto chce być testerem myśli ze to porzadane jest a tak naprawdę każdy #!$%@? to, chyba ze projekt wymaga to cie wysla na egzamin z firmy to SJSI to taki #!$%@? niezły biznes kasę za gówno biorą, za takie coś co po pol roku wiekszo
  • Odpowiedz
@GeloXD: jedyne pytania z poprzedniego sylabusa jakie widziałem to te z amberteam i 2 podstawowe egzaminy istqb i odniosłem wrażenie, że odpuścili pytania o jakąś definicję na rzecz myślenia i podejścia do przetestowania danego scenariusza
  • Odpowiedz
@GeloXD: @zawodowi3c: jak robiłem ich próbne testy i słyszałem opinie ludzi o nowych testach, to największym problemem jest dużo rozciągniętych pytań z - moim zdaniem - na siłę pokrętna logiką. Na pytanie jest średnio 90 sek średnio. Te mniejsze można i 3-4 w tym czasie zrobić, ale zadanie które jest rozgrzebane na całą stronę a4 raczej wymaga więcej pracy. A takich dużych zadań na każdym teście było na
  • Odpowiedz
@konradk1: gasq do grudnia 2019 robi egzaminy wg sylabusa 2011

I tak, zdawalnosc w egzaminach dostarczanych przez sjsi poleciala na leb na szyje. Podobno zestaw "c" z pytan przykladowych na stronie sjsi jest najbardziej zblizony do tego co dajo na egzaminie.
  • Odpowiedz
@konradk1: Zdawałam w sierpniu. Udało się zaliczyć, ale ledwo (28/40). Uczyłam się solidnie, przerobiłam wszystkie testy dostępne w internecie, ale wiele pytań miało bardzo podobne do siebie odpowiedzi i ciążko było :/ Strasznie mało czasu. Ledwo człowiek zdąży przeczytać pytanie w to 1.5min.
  • Odpowiedz