Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy trening, po prostu wyciskanie :) To znaczy taki był plan, ale nic z niego nie wyszło heh, nie jestem w stanie opuścić nawet 180kg (~85% 1RM) do klatki xD Sztanga blokuje się na kilka centymetrów nad klatą i koniec, potrzebowałbym 190 albo i nawet 200kg żeby dotknąć klaty przy zachowaniu techniki i napięcia.

Więc po prostu zrobiłem spoto press z pauzą na dole, pauza po to aby zwiększyć TUT po prostu "symulować" dotknięcie klaty heh, + pauza u góry aby kontrolować sztangę. Bo nie chciałem dzisiaj przekraczać tych ~85% 1RM, więc opcji dołożenia ciężaru nie było.

Plan był na 6-9serii po 3 powtórzenia. Zrobiłem 7x3 180kg, czułem że to wystarczy, bo prędkość by spadła w kolejnych seriach.

Najważniejsze że to wszystko idzie w dobrym kierunku, coraz więcej powtórzeń jest bardzo dobrych technicznie, to po prostu czuć bo sztanga nagle nie waży nic. Z błędów technicznych, największym obecnie problemem są nadgarstki które czasami puszczają, wyginają się do tyłu, szczególnie właśnie przy dynamicznym rozpoczynaniu fazy koncentrycznej. Oddech, po prostu zapominam go często wstrzymywać przez całe powtórzenie a to oznacza utratę napięcia. No i zapominam o ciągłym wypinaniu klaty, zbliżaniu klaty w stronę sztangi.

Następnie dipsy, dipy? Jaka nazwa jest właściwa? W każdym razie skupienie na pracy tricepsa, bez żadnego ciężaru, po wyciskaniach i przy mojej wadze i tak nieźle mnie to dobiło.

Reszta ćwiczeń to już drobne asysty, dzisiaj szczególne skupienie nie na ciężarze ale właśnie czuciu mięśniowym. Bez filmiku tym razem.

Spoto press - 7x3 180kg
Dips - 5x8
Tate press 1h - 4x12
DB rows upper back - 3x12
V grip lat pulldown - 3x12
Rope pushdown - 3x20
Db curls - 3x12
DB rear raise - 3x12

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 14
Wypuszczasz powietrze podczas fazy koncentrycznej czy wstrzymujesz oddech na caly ruch?


@DywanTv: Właśnie jak się zapominam to zaczynam wypuszczać powietrze gdzieś w połowie fazy koncentrycznej... czyli własnie tam gdzie mi to napięcie najbardziej ucieka i mam najtrudniejsza część ruchu.

A teraz wstrzymuje oddech na CAŁĄ SERIĘ, całe 3 powtórzenia na wstrzymanym oddechu, jak się nie zapomnę heh. Początki były tragiczne, ale teraz myślę że naprawdę nawet do 5 powtórzeń można być
Przeciez to mozna odleciec. Czujesz, ze oddech "na gorze", kiedy jestes po lockoutcie moze spowodowac utrate napiecia?


@DywanTv: Każdy wydech powoduje stratę napięcia. Różnica jest naprawdę bardzo duża, wydech powoduje momentalną zmienę/utratę pozycji.
Wiec ten jeden oddech bierzesz jeszce przed unrackiem (podaje Ci ktos?) czy po unracku, kiedy masz sztange w gorze?


@DywanTv: układam się na ławce, ustawiam pozycję, następnie zaczynam napinanie wszystkiego, szczególnie brzucha, pośladów i nóg, wypinam klatę do góry, biorę wdech właśnie do klaty aby móc ją jeszcze wyżej ustawić, i zdejmuję sztangę ze stojaków i na tym jednym wdechu robię całą serię, czyli obecnie do 3 powtórzeń

Czy ktoś podaje
Ja od dwóch treningów mam SBD metrowe rozciągliwe i jak je porządnie założę to przy ciężarze 195kg nie ma żadnego problemu z nadgarstkiem.


@Darksed: A widzisz ja miałem, mam i używałem wcześniej właśnie SBD metrowych ale w wersji STIFF. Sprawdzały się świetnie, tyle że wtedy nie zwracałem uwagi na nadgarstki i wyciskałem właśnie z ugiętymi nadgarstkami.

Ale chcąc trzymać nadgarstek sztywno, zauważyłem że te SBD stiff, mają za dużo luzu w