Wpis z mikrobloga

via Mikroblog+
  • 0
Dzięki za wypowiedzi - w necie można trochę przeczytać o blokowaniu kont przez revoluta:

Jedną z przyczyn zablokowania konta może być doładowywanie go kartą kredytową i przelewanie tak uzyskanych środków na inne rachunki. Mimo, że jest to sprzeczne z regulaminem, użytkownicy postępują tak z różnych powodów. Więcej na: https://www.cashless.pl/4835-blokowanie-kont-Revolut
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
Tak teraz jeszcze pomyślałem, że przecież można przelać PLN z bankowego konta na Revolut, tam przetransferować na EUR i dalej przelać na Mintos itp.
  • Odpowiedz
@Musakrator Ja tak robię właśnie. Raz wpłacałem karta debetową z GetinBanku 11k to otrzymałem telefon weryfikacyjny z banku czy to ja zleciłem. Później jak chciałem jeszcze raz doładować za 20k to odrzucało transakcję na revoulcie. Z kart kredytowych nie polecam doładowywać. W CitiBanku jest np. opłata 8%.
  • Odpowiedz
@Musakrator: Konto EUR w santander + zamiana PLN->EUR na walutomat.pl
Pierwsza transakcja na walutomacie ma obniżoną prowizję, więc zapłacisz tylko 0.1% (kolejne 0.2 %).
Przy zamianie warto ustawić własny kurs minimalnie powyżej najlepszej oferty - UI tego serwisu jest dla Januszy i większość ludzi traktuje to jak kantor a nie giełdę.
  • Odpowiedz
@splitt: właśnie jestem gdzieś na etapie weryfikacji ile kosztuje przelew z konta walutowego EUR w Santaderze na inne konto poza polską w EUR. Możesz mi dać znać szybciej niż konsultanci na których nie mam czasu :)?
  • Odpowiedz
@Musakrator: przelewy na mintosa masz za darmo, bo mintos również ma konto w santander. Przy całej operacji nie płacisz za żadne przelewy - jedyną opłatą jest prowizja na walutomacie. Mintos księguje wpłaty zwykle na następny dzień.

Nie wiem jak z envestio.
  • Odpowiedz