Wpis z mikrobloga

@G4SHI: W schronisku zwierzaki maja lepiej niż ci się wydaje, to już nie są te czasy w których schroniska służyły tylko do wykończenia zwierzaka. Sama byłam w schronisku to widziałam jakie są warunki i na prawdę psy czy koty nie maja na co narzekać i na dodatek rozchodzą się mega szybko po takich akcjach bo ludzie chętnie biorą je na dom tymczasowy, a później okazuje się, ze zwierzak jest na tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aroneu: oczywiscie, ze usiłowanie zabójstwa jest karalne.
Powiem wiecej - niektore typy czynów sa penalizowane już na etapie _przygotowania_ a wiec nawet przed usiłowaniem.
@edek_wladca_kredek no właśnie niekoniecznie to jest skromna hodowla. Często zwierzaki są trzymane w paskudnych warunkach, te ktore urodzą się brzydkie są usypianie lub po prostu zabijane, nigdy nie widzialy weterynarza albo tuz przed wizytą klientów zeby pomachac książeczką. Kotki za stare do rozrodu bywają wyrzucane. Nad hodowlami z uprawnieniami są jakieś instytucje odpowiedzialne. Tutaj tylko januszerka. Moi rodzice nieswiadomie kiedys kupili psa z pseudohodowli i zdechł na parwowirozę w ciągu tygodnia. Nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aroneu: powiedziałam, ze jest zagrozone taka sama kara - co jest prawdą.

A to, ze wyroki są 'lzejsze' to zupełnie inna sprawa.
W teorii - jest możliwe zasądzenie kary dozywotniego pozbawienia wolnosci za usiłowanie zabojstwa.