Wpis z mikrobloga

Panowie z #wroclaw! Dziś do 19 w Arkadach można się bezpłatnie zbadać. USG jąder i badanie PSA. Zapraszam! Lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. Mnie tam nie ma, bo nadal siedzę w Gdańsku, ale daje wam znać, bo w Gdańskim poście były pytania o inne miasta. Za tydzień Kraków. Tu jest rozpiska.
#zrobtodlajaj #medycyna #zdrowie #usgjader
Badajcie się!
iniacz - Panowie z #wroclaw! Dziś do 19 w Arkadach można się bezpłatnie zbadać. USG j...

źródło: comment_4CkQUwTQHLXX0BmQrEUffY5K9iIlbmgN.jpg

Pobierz
  • 31
@pepkodziobak USG < 45 r.ż. PSA > 45 r.ż.
USG jest robione w kierunku nowotworu jąder, grupa największego ryzyka to 20-35 lat. Test PSA z krwi jest w kierunku nowotworu prostaty, więc dla panów powyżej 40ki.
@iniacz: @pepkodziobak: najbardziej mnie rozwala, ze wiekszosc chlopakow ktorzy nie chca isc, argumentuja to wstydem zeby pokazac pitoka i jadra lekarzowi. Przed wlasna rozowa paradowaliby nago 24h/dobe, ale jak trzeba to zrobic w gabinecie, to jest dramat w trzech aktach.

Ja bylem odplatnie u urologa w ramach zblizania sie do magicznej granicy 40lat, normalne badanie powiedzialbym nawet ze bardziej komfortowe (hrhr) niz usg serca. Jedyne co to czlowiek usmarowany tym
@PurpleHaze no nie wiem o co chodzi, dlatego bardzo się cieszę że ta akcja jest tak oblegana. W Gdańsku przebadało się ponad 200 panów, a we Wro do tej pory 135.

@iniacz: Rozumiem, że ta akcja jest głównie po to by zwiększać świadomość? W takim wypadku warto chyba dodać, że w przypadku jąder kluczowe jest samodzielne regularne badanie. Bo to, że dzisiaj na badaniach będzie ok nie oznacza, że za kilka miesięcy nie pojawi się guz. A na usg nikt co miesiąc nie będzie chodził.
@iniacz: dzięki twojemu postowi sprzed tygodnia dowiedziałem się o akcji. Dawno nie byłem z moim problemem u lekarza, więc zdecydowałem się, że pójdę. Wystałem się w kolejce, ale warto. Poza tym, co już wiedziałem, dowiedziałem się, że mam póki co niegroźną torbiel, ale warto ją kontrolować. Wielkie dzięki za inicjatywę na Mirko!
@iniacz: ja se zbadałęm jądra, uczucie średnie to nie seks a szczególnie że badał mnie facet. Mam wiedze o moich jądrach większą niż 99.999999999 społeczeństwa że są zdrowe, mają wszystko przepływowe, znam wymiary i objętość każdego z moich jajek, mam fotkę prostaty,tak mi lekarz powiedział oraz jajeczek jakby na randkę były potrzebne oraz kilka innych informacji ale to już jakieś medyczne nazwy które są w normie

tylko frajer boi się badać