Wpis z mikrobloga

Przyczyny rozwodów w Polsce (1980-2018) i mapa rozwodów za 2016

Kwestia winy: (za 2018)

Bez orzekania o winie: 77,5%
Z winy mężczyzn: 14,5%
Z winy obu stron: 4,7%
Z winy kobiet: 3,3%

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, mapy i wykresy (społeczeństwo, gospodarka, technologia)

źródło

(Mapa rozwodów w komentarzu)

#ciekawostki #zwiazki #socjologia #polska #malzenstwo #p0lka #pieniadze #alkoholizm #milosc #malzenstwo
cieliczka - Przyczyny rozwodów w Polsce (1980-2018) i mapa rozwodów za 2016

Kwesti...

źródło: comment_LbKkJi4TB5ZoC8F6hxd4dKAtEgRDBLaq.jpg

Pobierz
  • 12
@cieliczka: mam teorię na temat rosnącego problemu niezgodności charakterów. Ludzie generalnie coraz później decydują się na poważniejsze związki, co może też oznaczać, że pod presją społeczeństwa zbyt pochopnie podejmują decyzję o małżeństwie, "bo to już ten czas", "bo nie będę 40-letnią starą panną/kawalerem". Do tego należałoby dodać rosnące znaczenie portali randkowych i preferowany tam powierzchowny model zawierania znajomości. Ludzie nie potrafią się nawzajem poznawać, tj. wydaje im się, że znają osobę,
mam teorię na temat rosnącego problemu niezgodności charakterów. Ludzie generalnie coraz później decydują się na poważniejsze związki, co może też oznaczać, że pod presją społeczeństwa zbyt pochopnie podejmują decyzję o małżeństwie, "bo to już ten czas", "bo nie będę 40-letnią starą panną/kawalerem". Do tego należałoby dodać rosnące znaczenie portali randkowych i preferowany tam powierzchowny model zawierania znajomości. Ludzie nie potrafią się nawzajem poznawać, tj. wydaje im się, że znają osobę, z którą
@kapuczina_corki_somsiada moja teoria to jednak dobrobyt, niezależność i większe możliwości. Kiedyś kobiety były skazane na swój los, bo "gdzie ty pójdziesz"? Dziś nie dadzą sobą pomiatać, bo mogą same się utrzymać, coś wynająć i żyć dalej.
W pewnym stopniu działa to też oczywiście w drugą stronę.
Ogólnie ludzie mają więcej możliwości niż tylko powrót do rodziców.