Wpis z mikrobloga

@Andczej: " Prawo o ruchu drogowym nie wypowiada się wprost co do poruszania się hulajnogą elektryczną. Niemniej jednak to, iż ustawa Prawo o ruchu drogowym nie mówi wprost na temat hulajnogi elektrycznej nie oznacza, że z pozostałych norm tejże ustawy nie można wyciągnąć wniosków co do charakteru tego przedmiotu i sposobu w jaki winien poruszać się po drogach publicznych. Z pewnością hulajnogi elektrycznej nie można traktować jako pieszego tj. osoby
  • Odpowiedz
@Bzdziuch: czy ty wiesz co to jest PODSTAWA PRAWNA?

bo znowu wrzucasz jakąś opinie typu bo ja uważam że nie może być bo "tu dopasuj sobie coś" bo uważam że "tu dopasuj sobie np. prawo dotyczące rowerów"
  • Odpowiedz
@Andczej: uzasadnienie sądu w wyroku jak widać osoby trochę bardziej rozgarnięte nie mają problemu z interpretacją prawa w przeciwieństwie do zwolenników nielegalnych przewozów
  • Odpowiedz
@Bzdziuch: a tak wrzucasz uzasadnienie wyroku sądu sprzed kilku lat gdzie dziecko jechało hulajnogą z dużo wyższą mocą, szkoda że pomijasz najistotniejszy element układanki, no ale wtedy nie pasowałoby ci to pod całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

szkoda też, że pomijasz kolejny ważny element, to było w czasach kiedy dziesiątki hulajnóg nie było na mieście

szkoda też, że pomijasz aktualne wyroki sądu które uznają za
  • Odpowiedz
@hellfirehe: i witam kolejnego który zamiast podstawy prawnej wrzuca coś co mu się podoba na zasadzie "dopasuj sobie", poważnie uważasz się za mądrzejszego od sadów, policji itd?
  • Odpowiedz
który zamiast podstawy prawnej wrzuca coś co mu się podoba


@Andczej: Chyba kolega nie bardzo się orientuje w tzw. języku prawniczym.
Podstawa prawna odnosi się do czynności.
Np. jak policjant wali Cię pałką służbową, albo komornik zajmuje pensję to jego możesz pytać czy ma podstawę prawną.
To czym jest hulajnoga nie ma "podstawy prawnej", a wynika po prostu z ustawy
  • Odpowiedz
o parametrach typowych dla m.in. hulajnóg wypożyczanych


@hellfirehe: bzdura

Np. polecam lekturę wyroku z dnia 20 grudnia 2016 r. Sąd Rejonowy Lublin - Zachód Sygn. akt III K
  • Odpowiedz
bzdura


@Andczej: No nie taka bzdura, bo tam motorower którym poruszał się chłopak wyposażony był w silnik o mocy 500W, a np. hulajnogi Lime zgodnie z danymi producenta mają silnik o mocy max 800W.
Inne popularne hulajnogi w wypożyczalniach też mieszczą się zazwyczaj w zakresie 300-800W mocy maksymalnej.
Zresztą jak przeczytasz w uzasadnieniu wyroku, kwestia mocy miała na celu jedynie określenie że jest to jeden z powodu niespełniania przez ten pojazd definicji roweru, ponieważ przekracza moc 250W określoną dla
  • Odpowiedz
@hellfirehe: nie wiem czy widzisz swój brak logiki ale ty bronisz się jednym wyrokiem sądu gdzie powodem takiego wyroku jest wyższa moc i to że było to kilka lat temu i tym że ty tak sobie uważasz.

A za tym że osoba na hulajnodze jest pieszym, stoją aktualne wyniki sądów, zdanie prokuratury, policji itd. Do tego nawet ubezpieczalnie (które mają możliwości stwierdzić że to motorower i przecież obroniłyby się w
  • Odpowiedz
bronisz się jednym wyrokiem sądu


@Andczej: Obroń się więc chociaż dwoma ;)
Poproszę sygnatury akt w których sąd, prawomocnym wyrokiem uznaje kierującego hulajnogą o podstawowym napędzie elektrycznym za pieszego.
Ja podałem taką gdzie sąd stwierdził coś zupełnie
  • Odpowiedz
tak czy siak z prywatnym interesem w sianiu dezinformacji na ten temat.


ohh jak ty pięknie wszędzie sobie dorabiasz teorie żeby ci tylko pasowało do historyjki

oddają kase za kolizje na przejściach


nic
  • Odpowiedz