Wpis z mikrobloga

Centrum Porto Alegre, Brazylia

To jedno z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Porto Alegre regularnie trafia do wielu niechlubnych rankingów, na przykład ostatnio jedna z meksykańskich organizacji opublikowała ogólnoświatowy ranking miast, gdzie dochodzi do największej ilości zabójstw. Porto Alegre zajęło 43 miejsce - na każde 100 tysięcy mieszkańców ofiarą zabójstwa pada tutaj 35 osób.

Statystyki zabójstw są w Brazylii przerażające. W kraju dochodzi codziennie do prawie 200 zabójstw. Większość z nich związana jest z narkotykami lub ma podłoże rabunkowe. Rocznie w Brazylii ginie w ten sposób prawie 65 tysięcy osób. Od niedawna policja ma dużo większe uprawnienia do użycia broni w razie niebezpieczeństwa. W ten sposób, z rąk policjantów ginie codziennie około 12 Brazylijczyków.

Porto Alegre to zdecydowanie najbrzydsze miejsce, jakie odwiedziłem w Brazylii. Zresztą co tu dużo pisać. maksymalnie ze 3 godziny po przyjechaniu zostałem okradziony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo to udało mi się spotkać z kilkoma fantastycznymi osobami związanymi z naszym krajem!

Zapraszam do wykopywania znaleziska: Polonia w Porto Alegre - najniebezpieczniejszym mieście Brazylii
___

#podrozemateoaka #podroze #gruparatowaniapoziomu #brazylia #amerykapoludniowa #podrozujzwykopem

Zrobiłem listę na mirkolisty: Podróże Śladami Polaków (kontynuacja #podrozemateoaka) - na listę możesz się dopisać klikając na jej nazwę.
mateoaka - Centrum Porto Alegre, Brazylia

To jedno z najniebezpieczniejszych miast...

źródło: comment_R3ZfG2hWUc7DgsLITmTQzBVanr02I859.jpg

Pobierz
  • 18
@mateoaka: Kurde mam tam znajomego, możliwe że niebawem będę stosunkowo blisko i myślałem, żeby wyskoczyć na weekend. Wiedziałem że tam jest "średnio", ale teraz się zastanawiam czy ma to sens - nie mam doświadczenia z Ameryką Południową póki co.
@Wynoszony nie tylko na połudnui :) byłam w Chapadzie Diamantinie na północy i tam już spoko infrastruktura pod turystów, gadają po angielsku itd.
W sumie z perspektywy czasu fajnie też było zobaczyć tą zacofane północne miasta, jednak na pewno tam nie wrócę.
@Wynoszony niestety nie byłam. Mieliśmy 3 tygodniowego trupa i bardzo chcieliśmy oblecieć parę krajów, ale poprzystalismy tylko na Brazylii. Sao Paulo też ominelismy.

Moje punkt podróży to było Recife-Salvador-Chapada Diamantina- Rio de Janeiro- Paraty - Ilha Grande- Foz da Iguacu.

Brazylia jest super różnorodna i czasem czuliśmy się jakbyśmy przemierzali zupełnie inny kraj w każdym miejscu. Chcieliśmy zahaczyc o Amazonia ale dużo osób nam mówili że bez sensu jechać tam na 2-3
czyli co, jak Brazylia to tylko parki narodowe na południu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wynoszony: miejsca, które warto odwiedzić w Brazylii to głównie natura. W całej Ameryce Południowej mogę policzyć na palcach miasta, które naprawdę poleciłbym odwiedzić w innej formie niż baza wypadowa gdzieś w teren.

byłam w Chapadzie Diamantinie na północy i tam już spoko infrastruktura pod turystów, gadają po angielsku itd.


@Mq555: a przewodnicy-Janusze
@NieRozumiemIronii hmmm jeśli chodzi o Chapade to podobno nie wpuszcza Cię na niektóre szlaki bez przewodnika, tak czytaliśmy przed wylotem?
My zakupiliśmy 3 dniowa wycieczke w tym parku i serio były to chyba najlepiej wydane pieniądze w Brazylii :) jeżeli ktoś ogarnia na tyle żeby wynająć samochód i umieć się ogarnąć na tej przestrzeni to super, my podeszlismy do tego trochę wygodniej.
Ze wzrokiem pełnym wrogości też jakoś się nie spotkałam, powiedziałabym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mq555: nikt nie kontroluje tego kto i z kim wchodzi na szlak. Byłem w Chapadzie Diamaninie 3 tygodnie i z GPSem i mapami z internetu dało radę zrobić kilka jednodniowych wycieczek, dwie trzydniowe i jedną tygodniową. Tylko wtedy przewodnicy się obrażają, że ktoś śmie iść bez nich i źle patrzą na szlaku, nie odpowiedzą nawet cześć. Jak dla mnie buractwo.

@Wynoszony: najciekawsze: Buenos Aires w Argentynie, La Paz w Boliwii,