Wpis z mikrobloga

@Sinklinorium: W kwestii cen mieszkań, usług i mięsa to jak zarabiać tyle samo w PLN w dużym polskim mieście - wydasz 1000-1500 CHF na mieszkanie, mięso kosztuje powiedzmy 15-30 CHF/kg, obiad na mieście 15-30 CHF. Za to w przypadku podróży, elektroniki czy ubrań to 3-4 razy więcej, bo ich ceny są podobne (a elektronika może być nawet tańsza, bo VAT jest niższy, szczególnie jak np. zamówisz z niemieckiego Amazona).
Moim zdaniem
@ms93: Jakies, ale malo ktore w ramach samego miasta Zurich, nie mowiac ze zaznaczyles "+10km" ;) W samym Züri jest jedno do wrzesnia 2020, drugie to pokoj w WG, a trzecie daleko od centrum i droga z centrum do domu pod gore mocno - jakies 200m przewyzszenia.. No i ten adres: "Stodolastr 10" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krzyzakp: Nie do końca wiem co próbujesz udowodnić. Nie napisałem nigdzie nieprawdy, podany przeze mnie przedział jest jak najbardziej osiągalny. Według ciebie mieszkanie gdzieś w aglomeracji, 10km od centrum to jakaś ujma? Szczególnie, że dojazd pociągiem na HB z takiego miejsca to pewnie 10-15 minut. Do tego nie każdy pracuje w centrum i obrzeża mogą być nawet bliżej pracy.
A Witikon jest faktycznie strasznie daleko od centrum, całe 5km. To nie
@krzyzakp kumpel z pracy wynajmowal kawalerkę na enge za 900chf, teraz się przeprowadza na oerlikon za 950chf(35 metrów, wydzielona malutka kuchnia). Znajoma około 900 w dubendorfie. Nie ma dużo takich mieszkań ale jak się chce to się znajdzie, tak samo 2.5 pokoju za 1200-1300 można spotkać i nie są to rudery
@ms93: No mozna dostac za tyle, ba bylem sam ogladac mieszkanie 3,5 na Wollishofen. Tylko bylo ~200 chetnych, wiec szansa dostania, gdy dopiero zaczynasz prace jest bliska, jak nie rowna 0.
@ms93: @Sergiew: @MalyBiolog: dzięki za podsunięte materiały, dziś bęe obserwował. Możliwość przeniesienia wewnątrz firmy spadła na mnei znienacka, stąd czuję się dosyć zielony w temacie emigracji do Szwajcarii. Siedziba znajsuje się na Glattpark, zatem to takie obrzeża.