Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kontrowersje: ooo widzisz. Jeden z wykopowych ekspertów odpowiedział na moje pytanie z dziedziny fizyki:

Jak uszeregować podane wielkości fizyczne(co jest większe od czego)?:

- w #!$%@?

- w #!$%@?

- w #!$%@?ę

- jak #!$%@?

- od #!$%@?


Ogółem przepraszam że tak napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/wpis/44348425/#comment-156634693

@0x34 Zasnąłem wczoraj i nie zdążyłem dać plusa za jakże pouczający i ciekawy wywód. Wiadomo że wykop. PE EL
Miło mi że mój skromny wywód spotkał się z szerszym zainteresowaniem. Jeszcze w czasie szkoły średniej głowiliśmy się z uszeregowaniem tych pojęć. Ten wywód to skromne podsumowanie tego co udało się nam ustalić. Oczywiście nie jest to temat zamknięty. Ta lista jest pewnym kompromisem. Oczywiście język jest żywy a znaczenia na przestrzeni lat ewoluują. Dochodzi też problem regionu w którym staramy się określić wagę wyrażeń. Myślę że podstawą tych rozważań powinny być
@Stid: Jak rozkminialiśmy kiedyś co jest większe zdaliśmy sobie sprawę że po pierwsze. #!$%@? jest rzeczą materialną i posiada jakąś długość. Dodatkowo mówi się nie raz że przy czymś jest w #!$%@? roboty lub że jest w #!$%@? kilometrów. W #!$%@? częściej użyjemy do jakiegoś policzalnego bytu. W #!$%@? też pochodzi od #!$%@? u baby ale domyślnie nie myśli się o długości. Po drugie to w #!$%@? często jest stosowane jako