Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MPXD: tak czytam te wpisy i szkoda, że na żywo nie przychodzi mi tak łatwo jak tutaj poznanie która różowa jest mega z-----a, bym sobie oszczędził syfu w życiu
  • Odpowiedz
@MPXD: możesz filozofować, przez nawet bardzo długi czas.
Potem ty *będziesz* chcieć mieć dzieci.


Planuj odpowiednio, bo czas leci, a po 35 podnoszenie 10kg kaszojada po kilkadziesiąt razy dziennie szybko się nudzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MPXD: chwilę pomyślałem I jedyna szansa w tym, że dziecko będzie ogarnięte, zarabiać kupę siana i utrzymywać rodziców :>
  • Odpowiedz
każdy jest egoistą


@albanskiwirus: Dlaczego zatem w celu spełnienia swoich egoistycznych zachcianek wykorzystujesz bezbronną, niewinną istotę, która nie ma nawet możliwości wyrazić ku temu sprzeciwu, nie wspominając już o zgodzie dla twoich swawoli?
  • Odpowiedz
@MPXD: tak tak, każda decyzja jaka podejmujemy z definicji jest egoistyczna. Jest jednak różnica między z--------m puszki z pieniędzmi na cel chsrytstywny i wrzuceniem pieniędzy do owej puszki.
Podobnie ze słowem "dać". Można dać coś komuś kogo nie ma, np odkładam kasę na studia dla dziecka którego jeszcze nie mam.
Także Twoja semantyczna krucjata wydaje mi się walka z wiatrakami albo jakaś dziwna masturbacja.
  • Odpowiedz
@Moitessier: Nie, nie można dać czegoś komuś kogo nie ma. Jak odkładasz kasę na studia to odkładasz kasę na studia a nie coś komuś dajesz. I nie, nie odkładasz nawet dla kogoś, bo nie ma dla kogo. I jak już się pojawi to nie odkładałeś dla tej osoby, bo na 99,99999% pojawiłaby się inna osoba i ona by dostała. Odkładasz dla swojego urojonego "moje dziecko" a nie dla żadnej osoby.
  • Odpowiedz
@MPXD: chyba że założysz, że odkladasz to dla własnie tej osoby która to będzie. Bez potrzeby określenia dokładnie kim jest i bedzie w momencie podjęcia decyzji.

Ile razy mam napisać że każda decyzję która się podejmuje technicznie podejmuje się dla siebie samego ale jest to redukcjonizm graniczacy z szaleństwem żeby nie rozpoznawać istnienia altruizmu.

Problem jest taki, że swiat nie jest czarno biały a język który chcesz stosować żeby go
  • Odpowiedz
@Moitessier: Język który chce stosować to język logiki. I jak najbardziej można go stosować w tym przypadku.

Nie, uważam że błędne jest powiedzieć że odkładasz dla konkretnej osoby gdy nie wiesz kim ta osoba jest. Jest błędne jak cholera. Chcesz tu robić jakieś fikołki czasoprzestrzenne, ale powiem ci że nią ma żadnego planu ani kolejki duszyczek w niebie. To nie jest tak że wszechświat wie teraz kto tam będzie. Patrzenie
  • Odpowiedz