Wpis z mikrobloga

@MPXD: żeby dać życie, które będzie mogło odczuwać własne szczęście?
Pytanie samo z siebie jest trochę z d--y, powód chęci posiadania dzieci w momencie kiedy ich nie posiadasz, więc na czyje szczęście ma być skierowane? Na osobę, która jeszcze nie istnieje i być może nigdy nie zaistnieje?
Chcesz dać życie, robisz to trochę dla siebie, dla partnera, dla kufa planety? Ale to życie potem odczuwa własne szczęście. Jeśli nie jesteś
  • Odpowiedz
@koters: ale ja pytałam dla kogo to robisz a nie co się potem dzieje z produktem twojej decyzji.

Chcesz dać życie, robisz to trochę dla siebie, dla partnera, dla kufa planety? Ale to życie potem odczuwa własne szczęście.


I/Albo cierpienie. Bilans zawsze będzie negatywny, czasem wydaje nam się inaczej a to sprawa
  • Odpowiedz
@MPXD: ale nie masz innej odpowiedzi "dla kogo", zadawanie tego pytania jest bez sensu. Jesteś Ty i partner, podejmujecie decyzje WY, nie ma nikogo innego i być może nawet jeśli podejmiecie decyzję o płodzeniu to może się nie uda. W naszym przypadku została podjęta żebyśmy mogli poczuć szczęście bycia rodzicem ale też żeby to nowe życie mogło odczuwać szczęście więc nie zgodzę się, że jest to decyzja czysto egoistyczna. Cała
  • Odpowiedz
@MPXD: a i jeszcze dopiszę - ja jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z faktu (ba, nawet wdzięczny), że pojawiłem się na świecie, może to też ma wpływ na postrzeganie tematu;]
  • Odpowiedz
@koters:

żeby dać życie, które będzie mogło odczuwać własne szczęście?

Pytanie samo z siebie jest trochę z d--y, powód chęci posiadania dzieci w momencie kiedy ich nie posiadasz, więc > na czyje szczęście ma być skierowane? Na osobę, która jeszcze nie istnieje i być może nigdy nie zaistnieje?


Ty cały czas nie rozumiesz, że nie ma potrzeby odczuwania szczęścia przez tę osobę, nie ma potrzeby obdarowywania jej tym szczęściem. Ta osoba nie istnieje, a co za tym idzie niczego nie potrzebuje i nie chce. Nie ma jej potrzeb, nie ma jej chęci. Jest jedynie tylko twoja egoistyczna i podła zachcianka tworzenia tych potrzeb i chęci dla
  • Odpowiedz
@HAL__9000: o ile z OPką ciekawie się pisało i wymieniało zdanie na ten temat, o tyle z Tobą raczej nie pogadam, wybacz ale agresywny i cwaniacki sposób odpisywania, nie nastawiony na wymianę poglądów a próbę "pojazdu" (tak wyżej jak i mi) nie pasuje mi do prowadzenia dyskusji. A szkoda bo kojarzę Cię z tagu terrarystyka, gadaliśmy nawet o pająkach i Twój nick kojarzyłem na swój sposób "pozytywnie".
  • Odpowiedz