Wpis z mikrobloga

Gdy Spider-man: Into the Spider-verse dostał Oskara, pisałem na mirko, że to efekt politycznej poprawności, bo czarny Spider-man. A potem obejrzałem i zmieniłem zdanie. Od tego czasu obejrzałem jeszcze cztery razy i za każdym razem jest tak samo zajebisty. Minusem jest to, że podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko i teraz inne animacje nie za bardzo mi się podobają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#film #marvel
  • 16
@dolOfWK6KN: Takie osoby jak Ty czy ja mogą mieć problem z ta animacja ze względu na czarnego bohatera. Ale w komiksach on tez był czarny i taka była kolej rzeczy, dali inna postać bo Peter Parker jest w mcu. Sam dwa razy oglądałem, niestety na kompie i gdyby była możliwość obejrzenia w kinie to bym się nie zastanawiał
@Spring_is_coming: Nie, ale przyznałem się do błędu.

@keyg: Nie mam problemu z czarnymi bohaterami, ani ogólnie z czarnymi. Wydawało mi się, że film dostał nagrodę w ramach "affirmative action" i z tym miałem problem.

@cielo: Moonlight rzeczywiście był słaby, tak samo jak np. The shape of water. Natomiast Green Book był zajebisty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dolOfWK6KN:

@keyg: Nie mam problemu z czarnymi bohaterami, ani ogólnie z czarnymi.

Ja również no chyba, że "oczerniają" już istniejącą postać, której zawsze była w innym kolorze. Po co to zmieniać?

@Spring_is_coming:

Nie wstyd ci teraz, ze pisales o politycznej poprawności bez ogladania filmu?

Wiesz, że film może być jednocześnie dobry i politycznie poprawny? Zdarza się rzadko ale widać się zdarza. Po co ten black-washing dobrze ugruntowanej w pop-kulturze