Wpis z mikrobloga

Jak ocenić takie zdarzenie drogowe? Akcja od 0:40
Wina nagrywającego tak czy siak, bo ten z zewnętrznego pasa może przy zjeździe zająć lewy albo prawy pas, więc do stłuczki i tak by doszło. Jednak co z znakami przed rondem? Ok. 0:39. Przecież odpowiedzialny za oznakowanie ronda też powinien zostać obciążony jakąś karą.
#polskiedrogi #stopcham
Nobody32 - Jak ocenić takie zdarzenie drogowe? Akcja od 0:40
Wina nagrywającego tak ...
  • 43
  • Odpowiedz
@graf_zero: Ma. Oczekujesz, że osoba jadąca obok zastosuje się do znaków.
Nie chce mi się kłócić. Jak ktoś jest pewny bzdurnej teorii że na rondzie przepisy się kasują to niech tłucze w inne auta i kosi kasę. Życzę powodzenia
  • Odpowiedz
to jak nie jesteś pewny co zrobi ktoś obok ciebie, to zakładasz "najgorszy" scenariusz, czyli ze pojedzie dalej.


@ZenDestroyer: dokładnie przeciwnie mówi zasada ograniczonego zaufania.

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.
  • Odpowiedz
Tą okolicznością jest sprzeczne oznakowanie pionowe i poziome.


@ZenDestroyer: te okoliczności to dziwne zachowanie kierowcy, a nie oznakowanie na drodze.
I oznakowanie nie jest sprzeczne tylko niepełne.
  • Odpowiedz
@radziol88: Daj jeden przykład wykładni tej zasady który mówi, że tymi okolicznościami mogą być tylko zachowania kierowcy.

Jest sprzeczne bo poziome oznakowanie wskazuje, że ten koleś z prawej jeżdżąc cały czas po rondzie nie zmienia kierunku jazdy.
  • Odpowiedz
@ZenDestroyer:

Wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.

Czyli inne kierunki jazdy są zabronione, czyli kierunki na znaku są nakazane. Znak nie musi być z kategorii nakazów, żeby coś nakazywał.
  • Odpowiedz
@ZenDestroyer:

znaki poziome i pionowe nie są równorzędne. Znaki poziome nie obowiązują jeśli nie ma ich odpowiednika w znaku pionowym.

Co wskazuje, że nie są i jak to się ma do tego co napisał @bartolama?

Wina gościa który chciał skręcać w lewo pasem do jazdy w prawo i prosto.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Nic nie wskazuje, że są sprzeczne. Na każdym większym skrzyżowaniu w mieście przecinasz pasy poziome w różnych kombinacjach. Obowiązują Cię znaki pionowe które mówią jasno jak należy się ustawić przed rondem. Stłuczka która miała miejsce w moim przypadku była wynikiem błędnego wjechania na rondo osoby jadącej obok. Stłuczka do której doprowadził powstała w wyniku nie zastosowania się do znaków pionowych przed rondem.
Koniec kropka. To co piszę @ZenDestroyer to jakaś
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Koleś wjechał na rondo zewnętrznym pasem do jazdy na wprost lub w prawo a pojechał w lewo. Ja jechałem wewnętrznym do jazdy prosto lub w lewo. Do kolizji doszło w momencie kiedy zjeżdżałem z ronda a gość obok postanowił jechać w lewo. Na szczęście obok ronda był monitoring więc gościu nie próbował ściemniać że wjechał innym pasem.
  • Odpowiedz
@bartolama: Pasy wewnętrzny i zewnętrzny są na rondzie, przed i za są prawy i lewy.

Jak zajrzymy na ronda, gdzie zjazdów jest więcej to się to przestaje trzymać kupy, zresztą nawet na tym się nie trzyma i nie rozumiem dlaczego policjanci jako sprawcę nie wskazali ciebie.

Nadal ani ty, ani @ZenDestroyer nie wskazał mi czy znaki poziome są równoważne, a jeśli nie to jakie są, dlaczego i co na to wskazuje.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Przed każdym skrzyżowaniem gdzie są kierunkowe pasy masz znaki pionowe informujące na jakim pasie należy się ustawić żeby jechać w danym kierunku. Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Nadal nie za bardzo rozumiem gdzie jest problem. Skoro ktoś ustawia się przed skrzyżowaniem na pasie do jazdy prosto lub prawo jest zobligowany do jazdy tylko w tych kierunkach. Jeśli na skrzyżowaniu skręci z takiego pasa w lewo to łamie przepisy.
  • Odpowiedz