Wpis z mikrobloga

@pieczarkowy: @Zielony_Ogr: Przynajmniej tak mówią moje wszystkie 3 aplikacje.

PS. Przepraszam, pomyłka. Jednak od września znowu jest 3,20.

A warunki to: Kiedy możesz wypisać refundowany na ryczałt (R):
Zakażenie wirusem cytomegalii u pacjentów poddawanych przeszczepom narządów miąższowych - profilaktyka po zakończeniu hospitalizacji związanej z transplantacją do 110 dni po przeszczepie - w przypadku udokumentowanych przeciwwskazań do stosowania walgancyklowiru w stałej doustnej postaci farmaceutycznej. Zakażenie wirusem cytomegalii u pacjentów poddawanych przeszczepom
@tom_marcin: to mój lekarz chyba łamie prawo, chorobę zdiagnozował mi lekarz prywatny specjalista i u niego na początku płacąc za wizytę dostawałem też receptę na moje leki, ale poszedłem do mojego lekarza na rejonie, powiedziałem na co się leczę nic nie przedstawiłem, a mimo to nie było problemu żeby mi wypisał receptę z R, już od roku tak przedłużam sobie leki, bo niestety muszę je brac 3x dziennie
@harakiri888: Bez sensu pokazywac takie rachunki bo to zbyt skomplikowane aby wyjaśnić w 30 sec i dlaczego taki rachunek jest. Czysty populizm. Szereg czynników mógł wpłynąć na brak refundacji - Wskazanie do leczenia odbiega od wskazania do refundacji a nawet formalne błędny recepty (błąd lekarza) aby apteka mogla zrealizować tak drogi lek na zniżkę.
@Zielony_Ogr: Zależy jakie choroby. Jak jakieś popularne choroby (nadciśnienie) to lekarz rodzinny pisze na luzie (też