Wpis z mikrobloga

@fuuYeah: bardzo ładnie mireczku. Uważaj na bukszpany, bo w tym roku grasuje ćma chińska (gąsienice na bukszpanach) i szlag je trafia :( Jak zobaczysz zjedzone liście i "pajęczyny" na nich to wyzbieraj wszystkie gąsienice, bo zeżrą wszystko. Oby ta zima wymroziła tę szarańczę, bo mnie wykończyła kupę krzaczków :(
  • Odpowiedz
@fuuYeah: bukszpan jest ogólnie super, jak długo go gąsienniczy szkodnik nie zacznie zżerać, choć rośnie bez pospiechu i nie na tyle duży, żeby Ci tę uroczą ścianę zasłonić.

Nie za blisko posadziłeś aby? One lubią mieć trochę przestrzeni, jak dojdą do muru, zacznie się żółknięcie i opad listków a o przycięciu, co też lubią, mowy nie ma.

Jak nie chcesz tracić przestrzeni trawnika, daj bluszcz zimozielony za bukszpanem, a kiedy
  • Odpowiedz
  • 19
@fizzly Coś słyszałem. Ale może to jakieś lokalne ogniska a nie w całej Polsce. Gdzie taka ćma by do Podlasia leciała. Tu nie ma dla niej przyszłości xD
  • Odpowiedz
@John_archer: @fuuYeah:

szybko je zeżre ćma bukszpanowa

Miałem to samo. Jak wywoziłem uschnięte krzaki na GPSZOK (Gminny punkt zbiórki odpadów) to już cały kontener na odpady zielone był zapełniony uschniętymi bukszpanami.
Jeden z bukszpanów który musiałem wywalić miał ponad 50 lat :(
  • Odpowiedz
  • 0
@krystal_Tri_tapik Może i trochę za blisko. Ale zobaczymy co będzie. Od muru mogą sobie żółknąć aby od strony trawnika były zielone. Dzięki za pomysł z tym bluszczem. Zobacze co to za cudo, ale chyba już mi się nie będzie chciało tego przesadzać. No chyba ze będzie tragedia to się zastanowię ;)
  • Odpowiedz