Wpis z mikrobloga

Jako że „ej mati, już nie lubimy tuj” to posadziłem wczoraj 60 bukszpanów żeby zakryć to


@fuuYeah: „populacja ciem bukszpanowych się zwiększa” xD
  • Odpowiedz
w moim mieście wszystkie bukszpany zniszczone.


@John_archer: Podobnie u mnie, sąsiedzi mieli piękny, kilkudziesięcioletni żywopłot bukszpanowy, o który naprawdę dbali, a w tym roku musieli go wyciąć. Mojej mamie udało się (chyba) uratować dwie sztuki w naszym ogrodzie poprzez wycieranie liści wodą z ludwikiem i przycinanie. W wielu miejscach widziałem jednak całkiem zdrowe bukszpany, na dziedzińcu Ossolineum we Wrocławiu znajduje się bukszpanowy żywopłot w formie typowej dla ogrodów francuskich, aż
  • Odpowiedz
@fuuYeah: zawsze się zastanawiam dlaczego ludzie sadzą jakieś ozdobne itemy na ogrodzie zamiast sobie na tym płocie na ten przykład zbudować pergole i posadzić winogrono nie dość że miałbyś zasłonięte ładnie to jeszcze na takiej długości płotu miałbyś owoce na butle wina i do zjedzenia i jeszcze może jakiś sok byś zrobił
  • Odpowiedz
tuje są nudne


@krystal_Tri_tapik: to co byś dała w zamian? Potrzebuje się od ruchliwej drogi odgrodzić. Bukszpan wiadomo na przybranie koszyka wielkanocnego to max na co się nadaje. Ligustr? Widziałem też z buka i graba. Ale wszytko to jakieś takie mało zasłaniające. W sensie, żeby zrobić niepenetrowalny ligustr to musiałby mieć chyba z metr szerokości. No i w zimie to szajstwo opada z liści.
  • Odpowiedz