Wpis z mikrobloga

Hejka przegrywy, pewnie już mnie macie dość. W takim razie mam dobrą wiadomość. Od poniedziałku zaczyna się rok akademicki i już mnie tu nie zobaczycie, bo będę miał lepsze rzeczy do roboty. Będę się uczył do zawodu, który da mi życie o jakim możecie tylko pomarzyć. Szkoda, że przez ten czas nikt nie dał sobie pomóc i nikt nawet nie podjął próby wyjścia z przegrywu.
#przegryw
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Omefa1995: Nie dopiec tylko takie są realia, poza tym plany planami a życie życiem i może nie pójść po twojej myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako plan B możesz zostać płatnym trollem na wykopie, dawno się tak nie uśmiałem jak przy czytaniu twoich postów, że liczy się tylko charakter a nie wygląd i pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@programista1992: Tylko te same realia dotyczą ciebie, więc nie ma co tu porównywać. Każdy płaci podatki. Płatnym trollem nie potrafiłbym być, bo nie potrafię pisać wbrew swoim przekonaniom. Jak już wspomniałem w poście, szkoda, że to do was nie dotarło. Śmiejcie się z tego dalej. Im dłużej tym bardziej będzie bolał stracony czas
  • Odpowiedz
@Omefa1995: Tak, ale programistą w Polsce jest łatwiej zostać niż lekarzem w Niemczech czy innym kraju islamskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i to do ciebie nie dotarło że liczy się głównie wygląd. Naprawdę podbiłbyś do grubej, brzydkiej dziewczyny i chciałbyś z nią pójść do łóżka bo niby ma fajny charakter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@programista1992: Polska akurat daje dobry start lekarzom w karierze za granicą. Dyplom uznawany w Polsce jest uznawany przez wszystkie kraje Unii Europejskiej + Szwajcaria i Norwegia. Tylko USA go nie uznaje i dlatego pisałem o egzaminie w Niemczech, bo niemiecki dyplom już uznają.

Ważne też jest bycie zadbanym. Nie zwracam uwagi na rzeczy na które się nie ma wpływu np. kształt twarzy, wzrost. Ale jeżeli ktoś śmierdzi, bo jest leniem
  • Odpowiedz
@Omefa1995: no wlasnie, jak to jest z tymi lekarzami. Niby cały czas w mediach gadają jak to lekarze mało zarabiają, podają jakieś śmieszne zarobki a jak gadam ze znajomym co lekarzy w rodzinie od strony żony to te zarobki są absurdalnie wysokie, nawet dla świeżo upieczonego stażysty.

To jak to jest z tymi zarobkami ?? trzeba być jakoś bardzo ogarniętym czy to rzeczywiście jest tak, ze pieniądze lecą jak manna
  • Odpowiedz
@spasiony_szczur: Bo jak już pisałem chciałem komuś pomóc. I co mnie obchodzą inne normiki. Jak jeden przyszedł z dobrymi intencjami, to go opluliście. Potem się nie dziwcie, że nikt tu nie zagląda z dobrymi chęciami
  • Odpowiedz
@TonyP: Dyplomowani lekarze po specjalizacji nie narzekają. Narzekają głównie właśnie stażyści. Staż trwa 13 miesięcy i robi się za najniższą krajową. Za takie pieniądze ciężko wyżyć w mieście wojewódzkim, gdzie najczęściej robi się staż
  • Odpowiedz
@Omefa1995: dobra, a po tym stażu ? na jakie zarobki można liczyć ? szwagierka tego kolegi, po skończonym stażu podobno już przytula 10k . Trochę mi się wierzyć nie chce, tym bardziej ze jest strasznie gamoniowata. No chyba ze taka jest norma. Ogólnie ten kolega wciska mi jakies teorie spiskowe, ze lekarze to kasta ktora trzyma sie razem, specjalnie jest taki komunikat do mediow ze klepią biedę a tak naprawdę
  • Odpowiedz
@programista1992: dajesz zdjęcie typa ktory w ogole o siebie nie dba i pytasz czy przystojny. Kazdy typ, chociaż by się urodził z urodą jak apollo gdyby o siebie nie dbał w stopniu minimalnym też będzie c-----o wyglądał
  • Odpowiedz
@TonyP: Po stażu drogi są różne. Jeżeli jest w trakcie robienia specjalizacji na rezydenturze to 10k to jeszcze nie jest. Jeżeli odpuściła sobie specjalizację i robi w szpitalu albo jako POZ to te 10k jest możliwe.
  • Odpowiedz