Wpis z mikrobloga

Hejka przegrywy, pewnie już mnie macie dość. W takim razie mam dobrą wiadomość. Od poniedziałku zaczyna się rok akademicki i już mnie tu nie zobaczycie, bo będę miał lepsze rzeczy do roboty. Będę się uczył do zawodu, który da mi życie o jakim możecie tylko pomarzyć. Szkoda, że przez ten czas nikt nie dał sobie pomóc i nikt nawet nie podjął próby wyjścia z przegrywu.
#przegryw
  • 83
@spasiony_szczur: Nie sądzę, żebym miał niskie poczucie własnej wartości. Po prostu zrobiło mi się szkoda przegrywów jak czytałem te ich smutne posty i chciałem im po prostu pokazać, że zmiany trzeba zacząć od siebie, ale spotkałem się tylko z agresją
@spasiony_szczur: I co w tym złego, że będę musiał kogoś stąd leczyć? To przegrywy czują do mnie niechęć, a ja do nich. Co do poprawy to przede wszystkim psycholog i zmiana toksycznego otoczenia na jakieś inne. Jak to będzie wymagane to zmiana pracy/szkoły
@Omefa1995: Dzieciaku ja mam obecnie zarobki na czysto (po opłaceniu podatków) na b2b 14 000 zł miesięcznie, więc dłuuuuuugooooooo nawet połowy tego nie będziesz zarabiał tylko zasuwał za półdarmo na stażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@programista1992: Specjalizacja endokrynologia. Za wizytę w dużym mieście biorą nawet 200zł, ale powiedzmy, że ja będę brał 150. Jedna wizyta trwa około 15 minut. Daje to 32 pacjentów na 8 godzin pracy, ale wiadomo, że trzeba też mieć jakąś przerwę to policzę 30. Dziennie daje to 4500zł. Przy 20 dniowym miesiącu pracy wychodzi 90000zł brutto. Nawet odejmując podatek i koszt wynajęcia gabinetu wychodzi dużo ponad te 14k
@Omefa1995: Tak bo będziesz miał 32 pacjentów dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo się zdziwisz, jak będzie 2 na godzinę to i tak będzie dobrze. A i tak miłościwie opodatkowujący rząd do tego czasu wprowadzi takie podatki, że ledwie ci sie bedzie opłacało życie w USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Omefa1995: Nie dopiec tylko takie są realia, poza tym plany planami a życie życiem i może nie pójść po twojej myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako plan B możesz zostać płatnym trollem na wykopie, dawno się tak nie uśmiałem jak przy czytaniu twoich postów, że liczy się tylko charakter a nie wygląd i pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@programista1992: Tylko te same realia dotyczą ciebie, więc nie ma co tu porównywać. Każdy płaci podatki. Płatnym trollem nie potrafiłbym być, bo nie potrafię pisać wbrew swoim przekonaniom. Jak już wspomniałem w poście, szkoda, że to do was nie dotarło. Śmiejcie się z tego dalej. Im dłużej tym bardziej będzie bolał stracony czas
@Omefa1995: Tak, ale programistą w Polsce jest łatwiej zostać niż lekarzem w Niemczech czy innym kraju islamskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i to do ciebie nie dotarło że liczy się głównie wygląd. Naprawdę podbiłbyś do grubej, brzydkiej dziewczyny i chciałbyś z nią pójść do łóżka bo niby ma fajny charakter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@programista1992: Polska akurat daje dobry start lekarzom w karierze za granicą. Dyplom uznawany w Polsce jest uznawany przez wszystkie kraje Unii Europejskiej + Szwajcaria i Norwegia. Tylko USA go nie uznaje i dlatego pisałem o egzaminie w Niemczech, bo niemiecki dyplom już uznają.

Ważne też jest bycie zadbanym. Nie zwracam uwagi na rzeczy na które się nie ma wpływu np. kształt twarzy, wzrost. Ale jeżeli ktoś śmierdzi, bo jest leniem i
@Omefa1995: no wlasnie, jak to jest z tymi lekarzami. Niby cały czas w mediach gadają jak to lekarze mało zarabiają, podają jakieś śmieszne zarobki a jak gadam ze znajomym co lekarzy w rodzinie od strony żony to te zarobki są absurdalnie wysokie, nawet dla świeżo upieczonego stażysty.

To jak to jest z tymi zarobkami ?? trzeba być jakoś bardzo ogarniętym czy to rzeczywiście jest tak, ze pieniądze lecą jak manna z
@TonyP: Dyplomowani lekarze po specjalizacji nie narzekają. Narzekają głównie właśnie stażyści. Staż trwa 13 miesięcy i robi się za najniższą krajową. Za takie pieniądze ciężko wyżyć w mieście wojewódzkim, gdzie najczęściej robi się staż
@Omefa1995: dobra, a po tym stażu ? na jakie zarobki można liczyć ? szwagierka tego kolegi, po skończonym stażu podobno już przytula 10k . Trochę mi się wierzyć nie chce, tym bardziej ze jest strasznie gamoniowata. No chyba ze taka jest norma. Ogólnie ten kolega wciska mi jakies teorie spiskowe, ze lekarze to kasta ktora trzyma sie razem, specjalnie jest taki komunikat do mediow ze klepią biedę a tak naprawdę trzepią
@TonyP: Po stażu drogi są różne. Jeżeli jest w trakcie robienia specjalizacji na rezydenturze to 10k to jeszcze nie jest. Jeżeli odpuściła sobie specjalizację i robi w szpitalu albo jako POZ to te 10k jest możliwe.
@TonyP: Zarabia się, ale nie jest to praca łatwa. Jest dużo stresu. Studia też są dłuższe o rok niż większość innych kierunków i żeby się dostać to trzeba mieć wyniki po co najmniej 80% na maturze z biologii i chemii
@Omefa1995: chyba ciężko znaleźć prace mało stresującą i żeby dużo zarabiać. Z tego co wiem to bardzo trudno jest się dostać na studia ale same studia to już nie jest coś mega trudnego, tylko po prostu jest tego bardzo dużo i trzeba wkuwać.
@MangoZjem: @Omefa1995 jak widzisz nawet zadbany ale nieatrakcyjny jest stracony u kobiet, więc nie mów, że przegrywy są niezadbane. Po prostu nie są w top 10% najprzystojniejszych mężczyzn i tyle. Gdybyś miał poniżej 170 cm wzrostu to nie miałbyś nigdy dziewczyny chyba ze taką lecącą na twoją kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak widzisz nawet zadbany ale nieatrakcyjny jest stracony u kobiet, więc nie mów, że przegrywy są niezadbane.


@programista1992: nie powiedzialam, ze jest stracony tylko, ze facet ze zdjecia nie jest przystojny xD zadales takie pytanie downie, nie dorabiaj sobie do moich odpowiedzi innych pytan xD