Wpis z mikrobloga

@Rey5225: troszkę więcej, ale co to zmienia? Wtedy był Kukiz, Wolność nie była z Narodowcami.

Do Europarlamentu nie wszystko było tak dobrze dograne, też był i Kukiz i Gwiazdowski - i tych głosów zabrakło.

Natomiast teraz ich nie ma, nie ma innej opcji anty systemowej - nie ma żadnej innej małej partii. Też sam fakt, że z exit pollów 6.1% spadło nagle poniżej progu jest dziwne i niekoniecznie możliwe ze statystyką,
źródło: comment_S0jLmJQmfH8cADh72wx7QCs992XEa0fl.jpg
@bvszky: z daleka widzi sie szerszy obraz polityki panstwa, i nie jest sie tak bardzo manipulowanym przez niezliczone male intrygi. Jesli ktos wyjechal ale ma zamiar wrocic w przyszlosci do lepszej polski, to jak najbardziej powinien glosowac.
Natomiast tacy jak ja ktorzy zadomowili sie w innym kraju, niemaja zamiaru wracac to raczej niepowinni glosowac. Jest ryzyko ze glosowali by w interesie swojej nowej ojczyzny a nie polski.
no dobra, ja wiem jak wyglądały te sondaże ale pytam skąd ta różnica 34%? bo dla mnie to różnica 1% przy chyba 3 procentowym błędzie statystycznym. Tych liczb nie kumam


@Rey5225 Nie chcę mi sie liczyć ale pewnie spadek z 6 iluś procent z exit pollsów do 4 iluś procent daje to 34%. Tak to wyliczyli: wzięli najkorzystniejszy exit poll, wzięli wynik i wyliczyli o ile spadło na ile miałobyć (tzn. np
@sorek: Schemat poglądowy jak czytać sondaże #konfederacja :
A) Konfederacja ma ponad 5% i poparcie rośnie - Do dzieła! Jest siłą! Zwyciężymy!
B) Konfederacja ma poniżej 5% i traci poparcie - #!$%@? te sondaże to psu w dupe, nic się nie sprawdzają, weź tym się nie podniecaj tylko poczekaj na wybory, ten-sondaż-z-komorowskim-co-ma-dużo-procent.png
@Halbr: Aaa... w ten sposób. No bądź co bądź 34 procent w kontekście domniemanego fałszowania brzmi lepiej niż 2 %


@Rey5225: to nie chodzi o to jak to brzmi, tylko chodzi o najprostszą matematykę na poziomie szkoły podstawowej. Nie dziwie się, że PIS wygrywa wybory, skoro ludzie nie znają podstawowych działań arytmetycznych.

@sorek:
Masz rację. Najśmieszniejsi to tacy co wyciągają jakieś totalnie nie mające znaczenia opinie światopoglądowe Janusza gdzie to najważniejsza jest gospodarka i to co ma do zaoferowania cała grupa z Konfederacji. Jak nie znam lepszego kandydata na polityka niż Dr. Mentzen.