Wpis z mikrobloga

Mam szwagra holendra, który poznał moją siostrę jakieś dwadzieścia lat temu. Od samego początku rozmawiali po angielsku. Potem urodził im się syn. Siostra mówiła do młodego po polsku, szwagier po niderlandzku.

No i przyjechali ostatnio na wakacje do nas i siedzą sobie w kawiarence.
-Dont be so boring. Say someting to him.
-Ik verveel me. En jij?
-Mamo mnie się nie nudzi

Miny ludzi dookoła ... XD
#heheszki #humor #3jezyki
  • 79
  • Odpowiedz
@waskizlo: no coz, zazdroszcze tej latwosci, ja musze swoje nad slowkami odsiedziec... Nie przyszlo ci do glowy ze to byc moze poniekad dlatego ze masz struktury w umysle odpowiedzialne za skomplikowana gramatyke? Generalnie to nie jest tylko moja opinia tylko powszechnie sie slyszy o tym ale nie chce mi sie szukac zrodel wiec nie bede.
  • Odpowiedz
Znać 3 języki to zajebista sprawa w przyszłości dla niego


@TheFlashes: Dla większości ludzi, tylko mało komu chce się uczyć. W szkołach uczą angielskiego, niemieckiego i polskiego, więc też teoretycznie powinniście znać 3 języki, a z tego co widzę, większość tutaj zna góra 1.5.
  • Odpowiedz
@heikumkeikum: To moja siostra ma meza Chorwata i mieszkaja w Niemczech i niedawno urodzila im sie corka xD Moja siostra mowi do niej po polsku, moj szwagier po chorwacku a miedzy soba rozmawiaja po angielsku.
  • Odpowiedz
@heikumkeikum: Mój szef jest Rumunem, ma żonę Rosjankę i mieszka na Węgrzech, więc ich dzieci chodzą do węgierskiej szkoły i potrafią mówić po węgiersku. Teraz sobie wyobraź sytuację, że dzieciaki mówią między sobą, a rodzice nie rozumieją :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heikumkeikum: Ja na wczasach poznałem Polako niemców. Rodzice polacy, ale dzieciaki urodzone w niemchech, dzieciaki po 14lat (trójka z różnych rodzin ) powiedział bym, że polski znali w 70%, rozmawiali między sobą na przemian, bez ładu i składu. Jeden po polsku drugi odpowiedział po niemiecku, trzeci pół zdania po polsku A ten mu odpowiedział po niemiecku z niektórymi polskimi słówkami, mindfuck miałem w głowie konkretny.
  • Odpowiedz