Wpis z mikrobloga

3 różne języki: Java, Kotlin i Scala Co je łączy? Odpowiadam na to pytanie tutaj - https://mmazurek.dev/java-kotlin-scala-co-laczy-te-trzy-jezyki-programowania-rzecz-o-ekosystemie-jvma/

Mega ciekawy wpis, wprowadzający w technologię #jvm - polecam każdemu, nie tylko tym którzy są związani z Javą

Poza tym - od jakiegoś czasu mam tu własny tag - #mazurbloguje - obserwuj jeśli uważasz że to co piszę jest wartościowe:)

#java #programowanie #programming #kotlin #scala #programista
  • 10
@scriptkitty: No nie wiem. Ze Clojure jest ekspresywny to prawda, ale notacja polska i kupa nawiasow na pewno nie sa dla czlowieka bardziej czytelne i imho zwiekszaja obciazenie mentalne (chociaz to w pewnym stopniu pewnie kwestia przyzwyczajenia). Caly przyklad Clojure vs Java to raczej przyklad na programowanie imperatywne vs funkcyjne i majac wybor preferowalbym jezyk, ktory wspiera oba paradygmaty. Nawet w tej Javie mozna juz napisac takie cos zamiast tradycyjnej petli
@scriptkitty: Moze kiedys sprobuje (zaraz po Rust xD). Genealnie LISP-owe jezyki jakos nigdy do mnie nie przemawialy ze wzgledu na te specyficzna skladnie, ale moze jak juz zacznie sie w tym kodzic, to przestaje to przeszkadzac.