Wpis z mikrobloga

informacja o aparatach na wyspie (czy jakkolwiek to nazwiemy) wyciekła już dobre pół roku przed premierą


@Trust_Me_Im_Engineer: Na wyspie? Chcesz powiedzieć, że to jest w jakikolwiek sposób innowacyjne rozwiązanie?
Przecież aparaty niemal od zawsze były "na wyspie", tyle że najpierw, jeden, potem dwa... zwiększanie ich liczby to zwiększanie "wyspy", a jej kształt, czy jest pionowy, poziomy czy kwadratowy, czy na środku czy z boku, to przecież absolutnie, #!$%@?, wszystko jedno.

To
To jest ta innowacyjność Apple? Serio?


@jamtojest: czy wy nie jesteście w stanie odróżnić innowacyjności od trendów?
mało kto twierdzi, że rozwiązania Apple są innowacyjne. chodzi tylko o to, że jak Apple coś wprowadza, to wielu producentów podąża ich śladem (usuwanie jacka, notch, itp). i to jest właśnie wyznaczanie trendów.
mało istotne, czy dobrych, czy złych, czy się to komuś podoba, czy nie. ale jest faktem.
@AliShaheedMuhammad kupiłem swojego czasu htc u11 bez jacka, co zmusiło mnie do kupienia słuchawek bezprzewodowych i to jest najlepsza rzecz na świecie. Nie wiem jak moglem przez tyle lat mieć coś tak prymitywne jak słuchawki z kablem. Kablem, który się wszędzie plącze, zahacza o klamkę, albo trzeba ten kabel chować pod tshirtem jak jakiś zjeb. Jestem dużym fanem produktów appla, mam tablet i to jest #!$%@? mistrzostwo, działa jak powinien. Na pozostały
@dynamiczny_oskarek: To działa tak: apple bierze jakiś pomysł, robi go dobrze.
Przykłady? ok:
1. zdjęcia live. Najpierw były w xperii (bodaj Z), potem w samsungach. Ale tylko w iphonach da się tego używać i jest do tego jawny powód - można wybrać "klatke" po zrobieniu na etapie edycji, w pełnej rozdzielczosci i jakości.
2. FaceID / biometryka - w samsungach było od dawna, ale dało się odblokować telefon zdjęciem. Chyba dalej
@advert: Jacka się usuwa, bo mamy USB C, do tego coraz bardziej popularne są słuchawki BT, więc w części telefon aby były cieńsze lub miały mniejsze ramki usuwa się jacka i ja w tym nic dziwnego nie widzę. Dużo producentów w dalszym ciągu jednak wypuszcza telefony z jackiem.
@myrmyrek: Bo oni robią to dobrze. Wcześniej też miałeś potrójne obiektywy, ale co z tego, skoro tylko w jednym mogłeś nagrywać w 4k, a podczas zmiany łapałeś laga.
Wcześniejsze „face id” odblokowywałeś zdjęciem XD
Nie trudno jest dodać future, sztuką jest wprowadzić go w ten sposób, by rzeczywiście działał dobrze i był użyteczny.
@yahoomlody: dla mnie usunięcie Jacka to złoto, w końcu zdecydowało mnie do kupna słuchawek BT, dawno nic
@Kieres: co to za gadanie, przecież słuchawek BT możesz używać równie dobrze w telefonie z MiniJack'iem. A zwykłe słuchawki mają tę zaletę, że nie rozładują ci się w najgorszym momencie. Nie lepiej mieć wybór?