Wpis z mikrobloga

Autentycznie martwi mnie to, że pis wygra jesienne wybory. I mocno mnie to przejmuje, że #!$%@?ą ten kraj do reszty. Mnie, osobę która nie jest w ogóle patriotą martwią takie rzeczy. Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie, obudzę się za 10 lat w kraju pogrążonym w recesji i kompletnym upadku. #!$%@?, nie chce mi się od nowa walczyć i w wieku 30 cz 40 lat pakować walizek, szlifować język i wyjeżdżać, zaczynając od nowa. Staruchy poumierają i #!$%@?, ja w tym gównie będę się męczył i nawet tej berbeluchy się nie napije bo w niedziele albo po 22 jej nie kupie. To co się dzieje w tym kraju nie jest już wcale zabawne ;/

#oswiadczenie #zalesie #polityka
  • 223
  • Odpowiedz
nie mam co liczyć na emeryturę


@rzeznia22: powiedz, jak to jest, że ludzie, którzy zarabiali gówno w latach 80' teraz mają jakieś minimalne emerytury, ale Ty za 30 lat nie masz na nie co liczyć? Skończ #!$%@?ć farmazony, bo nie wiesz jak system emerytalny będzie wyglądał za 30 lat

nie mam czasu zrobić swoich dzieci


wina pisu xD
  • Odpowiedz
@rzeznia22: ja juz mam w dupie, spisalem Polske na straty i zaczynam szukac nowego miejsca na swiecie. Bede celowal w Azje Pld Wsch ale jade tam wydawac pieniadze a nie je zarabiac
  • Odpowiedz
to może jakiś szkic projektu powstanie.


@joyko: to napisałem. Od szkicu projektu do tego co napisałeś to droga stąd jak na marsa.
Podsumowując za brak know-how płaci się bajońskie sumy.
Dlatego ja strasznie pluję na thuska, bo #!$%@?ć stocznie za marne 200-300mln/cbl to straszna bieda umysłowa, za którą prędzej czy póżniej potężnie zapłacimy,.
  • Odpowiedz
@rzeznia22:
Mam podobnie. Do tej pory mnie to rozdawnictwo nie swoich pieniędzy denerwowało, a teraz autentycznie się boję o swoją przyszłość jak sobie pomyślę do czego to może doprowadzić.
  • Odpowiedz
@kadbery:

powiedz, jak to jest, że ludzie, którzy zarabiali gówno w latach 80' teraz mają jakieś minimalne emerytury, ale Ty za 30 lat nie masz na nie co liczyć? Skończ #!$%@?ć farmazony, bo nie wiesz jak system emerytalny będzie wyglądał za 30 lat


Polecam zapoznać się z terminem "kwota zastąpienia". W 2014 roku przeciętna emerytura wynosiła 61% przeciętnej pensji. W 2018 zeszło to do 56%. Prognozuje się, że za 30-40 lat
  • Odpowiedz
A ja na kaczlera, bo mielismy miec #!$%@? "dobra zmiane", nie? A różnicy tu nie widze :)


@joyko: przecież wymienili powców na swoich wszędzie gdzie się dało? Zatem była zmiana i to dla nich dobra :).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzeznia22: ziomeczku dlaczego sobie nie pojedziesz za granice, pracowac w takiej np Belgii? Zaplacisz 40%: podatku od swojej pracy, bedziesz fundowal zycie arabowi i jego calej rodzinie. A jak bedziesz mial pracownika, to pojdzie do swojego marokanskiego lekarza na rogu i dostanie zwolnienie lekarskie na pol roku. A sprobuj mu cos powiedziec to zaraz Ci sie wezmie zwiazek zawodowy za dupe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mrbimbek:
  • Odpowiedz
Prognozuje się, że za 30-40 lat będzie to zaledwie ok. 25%


@joyko: @vateras131: gówno warte są te prognozy. Jakby ktoś w roku 1982 prognozował Ci, że w 2022 emerytura będzie wynosiła 2200 nowych złotych to byś go wyśmiał tak samo jak ja Ciebie teraz
  • Odpowiedz
@rzeznia22: ten portal idzie na dno. Miały być śmieszne obrazki, a są głównie zabarwione ideologicznie wpisy na temat polityki, za które ktoś zgarnia 50 gr a klika winduje te gówna w gorące ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
serio zestawiasz jedną sytuacje z drugą?


@joyko: dlaczego nie? Skąd ludzie mieli wtedy wiedzieć co nastąpi albo nie nastąpi? Dokładnie tak samo może być teraz. Za 30 lat system emerytalny może działać na kompletnie innych zasadach w kompletnie innej rzeczywistości gospodarczej. Ergo pesymistyczne prognozy są gówno warte
  • Odpowiedz
a co ma partia polityczna do znalezienia tych przysłowiowych 5minut na stuknięcie żony/partnerki przed snem......


@piastun: Nie wiem może to, że na tym stuknięciu 5min się nie kończy i potem jeszcze trzeba się tym bombelkiem zaopiekować? Co jednak zabiera strasznie dużo czasu w ciągu całego dnia.
  • Odpowiedz