Wpis z mikrobloga

Autentycznie martwi mnie to, że pis wygra jesienne wybory. I mocno mnie to przejmuje, że #!$%@?ą ten kraj do reszty. Mnie, osobę która nie jest w ogóle patriotą martwią takie rzeczy. Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie, obudzę się za 10 lat w kraju pogrążonym w recesji i kompletnym upadku. #!$%@?, nie chce mi się od nowa walczyć i w wieku 30 cz 40 lat pakować walizek, szlifować język i wyjeżdżać, zaczynając od nowa. Staruchy poumierają i #!$%@?, ja w tym gównie będę się męczył i nawet tej berbeluchy się nie napije bo w niedziele albo po 22 jej nie kupie. To co się dzieje w tym kraju nie jest już wcale zabawne ;/

#oswiadczenie #zalesie #polityka
  • 223
@piastun: Prowadzę JDG, 15k dochodu. W tym momencie po opłaceniu składek zostaje mi 11300, po proponowanych zmianach PiS (zniesienie limitu ZUS i składka od dochodu) zostanie mi 7800. To jest ogromna różnica, mam zobowiązania finansowe wynikające z tego, że do tej pory było mnie na nie stać - po tych zmianach będę miał cięższą sytuacje. Nie jest to jakiś dramat ale dlaczego mam płacić 6.5k miesięcznie na ZUS? Pomyśl w jaki
ziomeczku dlaczego sobie nie pojedziesz za granice, pracowac w takiej np Belgii? Zaplacisz 40%: podatku od swojej pracy, bedziesz fundowal zycie arabowi i jego calej rodzinie. A jak bedziesz mial pracownika, to pojdzie do swojego marokanskiego lekarza na rogu i dostanie zwolnienie lekarskie na pol roku. A sprobuj mu cos powiedziec to zaraz Ci sie wezmie zwiazek zawodowy za dupe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mrbimbek: i w
@Pitsoon:

Prowadzę JDG, 15k dochodu. W tym momencie po opłaceniu składek zostaje mi 11300, po proponowanych zmianach PiS (zniesienie limitu ZUS i składka od dochodu) zostanie mi 7800. To jest ogromna różnica, mam zobowiązania finansowe wynikające z tego, że do tej pory było mnie na nie stać - po tych zmianach będę miał cięższą sytuacje. Nie jest to jakiś dramat ale dlaczego mam płacić 6.5k miesięcznie na ZUS? Pomyśl w jaki
@Pitsoon: Mamy największe udział socjalu w stosunku do PKB w krajach OECD, zapaść inwestycji - przedsiębiorcy boja się inwestować. Zapowiedzi drastycznego podniesienia płacy minimalnej pogłębiają tylko niewesołe nastroje przedsiębiorców.

Jakby tego było mało cały system podatkowy jest nastawiony wyłącznie na ściąganie jak największej ilości kasy od konkretnych gałęzi gospodarki (najwyższy na świecie podatek bankowy, podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, podatek od nieruchomości komercyjnych, ograniczenia przywilejów artystów, programistów i twórców). Wszystko to szkodliwy
Najbardziej się obawiam, że nawet jeśli głosujących na przeciwną stronę będzie więcej, to sfałszują wyniki wyborów. Już pokazali, że konstytucja nie ma dla nich żadnego znaczenia...
Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie


@rzeznia22: to jest najsmutniejsza część wpisu: dorobiłeś się, zarabiasz więcej i stać cię na więcej. A zaraz ludzie, którzy zamiatają ulice będą zarabiać prawie 2 razy więcej niż teraz żadnym kosztem, niczego nie musieli zrobić, ich praca nie stała się ważniejsza, a mimo to doganiają Cię, człowieka, który swoją pracą zasłużył
@rzeznia22: od pewnego czasu się tak czujesz? Dlatego nikt się nie przejmuje waszymi żalami, bo jesteście zbyt głupi, żeby wiedzieć, że tak jest od zawsze, i w najgorszym razie po prostu nic się nie zmienia. Jakoś się tym nie martwiłeś 10 lat temu, ale teraz spać po nocach nie możesz c'nie? A wasza odpowiedź na te problemy? Żadna? To żryjcie gruz, nawet mi was nie żal.
Ale co „na zachodzie”? Na całym zachodzie jest zakaz handlu w niedziele? Czy tylko w pojedynczych krajach? Czy też po prostu rzuciłeś głupim frazesem bez żadnego potwierdzenia i zrobienia wcześniej researchu w googlu?


@lIlIlIlIlIlIlIlIlIlI: na pewno we francji i niemczech nie zrobisz zakupów. Kolega chce uciec do bogatszego, fajniejszego kraju a nie np. na białoruś więc uprościłem sobie biorąc pod uwagę największe/bogatsze kraje.