Wpis z mikrobloga

Proszę pomóżcie mi..
Dostałem się na teleinformatyke dzienną, ale w międzyczasie dostałem pracę na helpdesku z wynagrodzeniem 2000 na rękę + PIT zero czyli z 2150 - wiem mało, ale pieresza praca po technikum.
Praca jest lekka i w międzyczasie uczę się programować, rozmawiałem z kolegą programistą Java w tej samej firmie i powiedział mi że mogę po jakimś czasie się tam przenieść, jestem na dobrej drodze ku temu . Zarobki będą wtedy 3400 brutto ale jestem bez doświadczenia i dlatego.

Starałem się dostać na informatykę zaoczną na Politechnice Śląskiej ale niestety się nie udało i jedyne co to mogę wybrać zaoczną "Elektronikę I Telekomunikację" i ewentualnie próbować się przenieść po pierwszym semestrze- ale z tego co mi mówił człowiek od rekrutacji to nie będzie to proste bo programy się różnią. Powiedział, że łatwiej byłoby mi się przenieść z dziennej teleinformatyki a niżeli zaocznej EIT..
Mogę spróbować podczas zimowej rekrutacji ale wątpię że się uda, albo teraz albo w ogóle.

Mogę jeszcze spróbować dostać się na WSB Cieszyn, kierunek "Informatyka Programowanie aplikacji mobilnych" ale ponoć uczelnia jest bardzo słaba i płaci się tylko za przejście dalej. Nawet nie wiem czy będę miał po tym inżyniera...

Co robić?
Rezygnować z helpdesku na rzecz dziennej teleinformatyki i później przeniesienia na zaoczną informatykę, czy może zaoczna EIT lub WSB?

Proszę o pomoc bo dawno nie byłem tam zestresowany, nie mam sił, aż mi słabo bo wszystko co sobie rozplanowałem poszło się pieprzyć :(

#studia #studbaza #praca #pracbaza #informatyka #politechnikaslaska #pytanie #polsl #wsb
  • 55
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DinapeS: nie nad czym sie zastanawiac. Idz na zaoczne i zachac sie w korpo. Za 3 lata bedziesz mial juz i doswiadczenie w zawodzie i dyplom w przeciwienstwie do dziennych. Jak w korpo zobacza ze sie starasz i ogarniasz to nawet sie nie zorientujesz kiedy zaproponuja ci przejscie do bardziej technicznego składu.

Sam siedze juz 8 rok w IT i zaluje ze nie studiowalem zaocznie. Im szybciej wejdziesz na rynek pracy
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, są one dla mnie naprawdę pomocne :D
Ale akcja się odwaliła, nie wiem czy to jest spam czy co, ale dostałem na LinkedInie ofertę pracy w Dublinie w Amazonie jako "Data Center Linux and Hardware Technician". Kurdę teraz to dopiero mam zawrót głowy, ja piernicze ()
@DinapeS: .1 Nie podejmuj decyzji na podstawie tego co mówią randomy w internecie. Ktoś Ci może odradzać studia bo go wywalili za złe oceny, więc nie dziwne że dla niego to zmarnowany czas.
2. Dasz radę studiować zaocznie i pracować dziennie? Wiem że ludzie tak robią ale to jest mega męczące i ja bym tak nie dał rady na przykład. Ludzie którzy tak robią narzekają że są cały czas zmęczeni i
@Qlien: Znaczy obecnej pracy w ogóle nie odczuwam, o 14.30 jestem już w domu, a reszta czasu to tak, jakbym wrócił ze szkoły ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ogólnie to niby mógłbym sobie pozwolić na dzienne, ale z drugiej strony nie chciałbym obciążać rodziców.
W obecnej firmie dość przyjemnie mi się pracuje, tylko nie jest to na długo bo dużo nie jest się w stanie tu zarobić, wiem,
@DinapeS:
Ja miałem podobną sytuację. Zacząłem dzienne studia (informatyka na AGH) i mnie dojechały mocno na początku. Później złapałem pracę w QA part-time nadal studiując i w niej ogarnąłem tyle, że nagle zacząłem być jedną z bardziej ogarniających technicznie osób na roku (chociaż dalej jestem debil jeśli chodzi o jakieś teorie automatów itp).
Polecam ciągle szukać w pracy miejsc gdzie mógłbyś coś usprawnić jednocześnie zdobywając skille, generalnie bycie takim dość proaktywnym
@pracbazowiec no dobra ale proste pytanie - jeśli praca w tyg a w weekend studia to kiedy żyć? Kiedy wyjść się z kimś zobaczyć albo na imprezę?

Pytam poważnie, bo jak to zmieścić wszystko
Dzisiaj chyba dzwoniłem na wszystkie numery dostępne na stronie, od dziekanatów po komisje rekrutacyjne. Dowiedziałem się, że na zaoczną informatykę miałbym łatwiej się przenieść gdybym dobrze zdał pierwszy semestr dziennej teleinformatyki, trochę słabiej jest z tym po zdanym pierwszym semestrze zaocznej elektroniki i telekomunikacji, spowodowane jest to różnicą programów.

Ogólnie powiedziano mi, że nie ma już wolnych miejsc na informatyce i bym musiał mieć szczęście, że ktoś zrezygnuje ale jest to prawie
no dobra ale proste pytanie - jeśli praca w tyg a w weekend studia to kiedy żyć? Kiedy wyjść się z kimś zobaczyć albo na imprezę?

Pytam poważnie, bo jak to zmieścić wszystko


@Mato: Po studiach ( ͡° ͜ʖ ͡°) W życiu nie ma nic za darmo. Chłopak będzie miał 3 lata #!$%@?, ale ma duże szanse być programistą 10+k przed 25 r. ż., w 30 r.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, są one dla mnie naprawdę pomocne :D

Ale akcja się odwaliła, nie wiem czy to jest spam czy co, ale dostałem na LinkedInie ofertę pracy w Dublinie w Amazonie jako "Data Center Linux and Hardware Technician". Kurdę teraz to dopiero mam zawrót głowy, ja piernicze ()


@DinapeS: Zapytaj jeszcze, co Twój pracodawca na to, byś łączył pracę ze studiami dziennymi. Część pracodawców (chociaż
@Pantegram: Niby byłaby taka opcja, ale bym musiał znaleźć odpowiednią osobę plus bym musiał udać się razem z nią do dziekanatu ogarniać papiery. Ogólnie bardzo dużo roboty, a przez to, że mieszkam dość daleko i mam pracę do 14 to taka opcja raczej odpada.

Raczej zdecyduje się na WSB, przez pierwszy semestr ogarnę co i jak, a jak będzie słabo to spróbuję się ponownie dostać na PolŚL w rekrutacji zimowej (