Wpis z mikrobloga

Miraski!
Jutro po 9 mam rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą mojego projektu badawczego na studiach doktoranckich.

Chcę zbadać właściwości antyoksydacyjne parunastu polifenoli w testach FRAP/ABTS/DPPH, następnie metodami mechaniki molekularnej i obliczeń kwantowo-chemicznych wyjaśnić strukturalną oraz środowiskową przyczynę wyników eksperymentalnych. Na koniec zamierzam stworzyć skrypt uczenia maszynowego zdolny oceniać potencjał redoks dla wprowadzonego polifenolu. Jak czasu starczy to podejmę temat modelowania interakcji polifenoli z enzymami z grupy oksydoreduktaz.


Wszystko, aby udowodnić, że metody komputerowe dają szerokie możliwości i warto ich się uczyć nawet na farmacji. Może wtedy wyszłaby zza sztywne ramy "sprzedawcy w aptece". Szczególnie, że projektowanie leków jest powszechne na Zachodzie...

Proszę o parę plusików (albo komentarzy) dla odwagi, bo nie potrafię mówić... Monolog mam przygotowany, ale jak ktoś mi przerwie zadając pytanie to się denerwuję i gubię... zapominam wszystko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Trzymajcie kciuki, bo to moje marzenie, aby się udało zrobić tak potężny projekt! :)

#farmacja #medycyna #nauka #python #studbaza #studia #zalesie #chwalesie #gruparatowaniapoziomu
  • 61
Chcę zbadać właściwości antyoksydacyjne parunastu polifenoli w testach FRAP/ABTS/DPPH, następnie metodami mechaniki molekularnej i obliczeń kwantowo-chemicznych wyjaśnić strukturalną oraz środowiskową przyczynę wyników eksperymentalnych. Na koniec zamierzam stworzyć skrypt uczenia maszynowego zdolny oceniać potencjał redoks dla wprowadzonego polifenolu. Jak czasu starczy to podejmę temat modelowania interakcji polifenoli z enzymami z grupy oksydoreduktaz.


@farmaceut: no fajnie fajnie powodzenia xD
@farmaceut: no to jak masz w głowie, to bądź świadomy tego, że próba utworzenia monologu się nie sprawdzi, ale temat znasz! Żyj z przekonaniem, że nikt tego nie powie lepiej od Ciebie bo w tym siedzisz :) A temat ciekawy, niestety całkowicie nie moja dziedzina, ale to zawsze posłuchać jak ktoś chce wprowadzać innowacje w tym smutnym jak #!$%@? świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@farmaceut: No temat fajny, ale nie dla 1 osoby, nawet jeśli to miałoby trwać 4 lata. Generalnie mała szansa, że ci wyjdzie tak czy siak, ale przynajmniej potem będziesz trochę wiedział dlaczego to nie funkcjonuje itd ;)
@NagiMiecz: Bardzo mozliwe, w koncu komisja to raczej osoby 'do sprawdzenia'... Ich musze dobrze zagadac, aby im sie spodobalo. Niekoniecznie muszą zrozumiec, tak to niestety wyglada. Jakby byl ktos w temacie, to moglbym chociaz podyskutowac... Oby sie udalo ^^
@baraneo: Mam rozpisany plan dzialania. W razie czego zaplecze ze strony Politechniki... Moze sie uda! :)
@dziekuje: Python, Scipy, Numpy, MatPlotLib, Keras, TensorFlow, SciKit, PyTorch I cala reszta!
@farmaceut Projekt brzmi bardzo ciekawie, więc myślę, że dostaniesz się bez problemu ;), szczególnie że miałam okazję zobaczyć doktoraty, których osobiście bym nie zaprezentowała nawet jako pracę licencjacką/inżynierską. Wiesz ile mniej więcej osób aplikuje?
@Nivele: Zapał jest, bo temat ciekawy! Naprawde chcialbym zrobić "COŚ", a nie kolejne badania wlasciwosci przeciwutleniajacych ekstraktu z pietruszki albo ocene prozdrowotnych wartosci miodu spadziowego >_<
@mprzemo: To juz nie jest w ramach studiow ;)
@Catttana: Ekhm... z jednym... Reforma szkolnictwa, obcieli finanse to biora mniej... Mozliwe! A tu widzisz - jak napisalem koledze wyzej - wazniejszy miod spadziowy :D
@Nighthuntero: Nie, nie cwiczylem. Komisja jest zlozona z