Wpis z mikrobloga

#pracbaza #gorzkiezale #praca #polska
O ja #!$%@?ę, nigdy nie zrozumiem w Polsce tego kultu #!$%@?

Kuzynka w połowie lipca wyjechała nad morze pracować w jakimś barze jako kelnerka.
Jako, że knajpa przy samej plaży to ruch podobno zajebiście wielki.
Kuzynka pracuje za minimalną UWAGA 12 godzin dziennie 7 dni w tygodniu.
Tak, od 6 tygodni nie miała dnia wolnego, codziennie od 10-22 w każdą niedzielę czy święto.
Śpi w szkole, w sali lekcyjnej z 10 osobami i buli za to 300 zł na 4 tygodnie.
Przedwczoraj skręciła kolano, lekarz założył jej szynę, a ta se wymyśliła, że ona nie może teraz wrócić musi pracować by mieć na chlanie w roku akademickim i se wymyśliła, że w takim razie będzie tam robić jako babcia klozetowa za jakieś 7,5 zł/h xDDD A ma tam być do końca września...

I to co najśmieszniejsze, że wszyscy w rodzinie ją chwalą że oj oj tak cięzko pracuje całymi dniami, 84h w tygodniu, a jak inny kuzyn wyjechał rok temu do norwegii na lekką robotę, gdzie woził plakaty 30h tygodniowo i przywiózł po 2 miesiącach 12k zł to mu gadali, że hehe bumelant, że co to za praca była, że by poszedł na budowlankę to jest praca dla mezczyzny, a nie
błagaaaam
  • 96
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@frikuu: przecież przy minimalnej stawce godzinowej to daje ok 4,5k netto przy statusie studenta. Nawet po odliczeniu noclegu wychodzi lepiej niż oferowała Twoja znajoma.
  • Odpowiedz
@rales Ja #!$%@?, w Holandii na pomidorach jak byłam to babeczki wyrabiały prawie 150% normy(dla żałosnych małych bonusów z tego tytułu), a potem zdziwko że nie ma godzin. XD

  • Odpowiedz
@rales: No bo to prawda, masz przede wszystkim dużo pracować, ale czy to praca sensowna, wydajna czy dochodowa jest już mniej istotne. A spróbuj dobrze zarabiać pracując na pół etatu, to by dopiero było wielkie oburzenie.
  • Odpowiedz
XD mój współlokator ma skończoną podstawówkę i poszedł do roboty jako kierowca, do firmy o której nawet Ukraińcy piszą opinie że wyzysk itp xD Cymbał #!$%@? po 16 godzin za 120zł dniówki na UZ, przychodzi i #!$%@? jaką to ma zajebistą pracę xDD
  • Odpowiedz
bo dla starych dziadów z mózgiem wypranym przez bolszewików pracy nie mierzy się ilością zarobionych pieniędzy tylko tym jak bardzo #!$%@? cię kręgosłup


@mag_zbc: proschę się odstosunkować od tych niedouczonych czczicieli wypaczonej ruskiej podróbki ideologicznej Marksa. Niewolnitztwo wpoiliśmy wam (spezialnie z małej litery) my, Niemcy
  • Odpowiedz
@rales: też się dziwię takim dziewczynom, ładne wyglądają na mądre, a #!$%@? za grosze
Pozory mylą, albo dla każdego coś się znajdzie, nawet podła pracą
  • Odpowiedz
@rales: nie dyskutuj z takim czyms, nie przekonasz ludzi. Mentalnosc ma silne korzenie i zeby ją zmienic musieli by na wlasnej skorze odczuc calą sytuacje. Oni przez kolejne lata beda harowac bo trzeba harowac a ty mozesz w tym czasie smazyc sie na plazy bo sobie zarabiasz madrzej i wydajniej. Ludzie nie rozumieją, ze nie wystarczy po prostu pracowac i wyrabiać godzin a potem lat w danej firmie. Trzeba pracowac
  • Odpowiedz