Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Żeby nie ciągnąć wczorajszego wątku o przysiadach, swoją drogą bardzo ciekawego ( ͡° ͜ʖ ͡°) wrzucam swój siad 90%RM gdzie pięknie widać mój sticking point i opisywane w tamtym wątku pochylenie do przodu i tzw. Good morning squat.

Z tego co poczytałem będę próbował mocniej w tym miejscu napierać plecami na sztangę + wciskać biodra pod nią jak przy DL który to mam 30% mocniejszy niż przysiad.

Natomiast pytanie brzmi. Jakie ćwiczenia na wzmocnienie brzucha/dołu pleców powinienem dorzucić żeby wzmocnić ten element?
ArRog - #mikrokoksy #silownia
Żeby nie ciągnąć wczorajszego wątku o przysiadach, swo...
  • 27
Jak DL masz 30% lepszy niż przysiady to dobrze, to są dobre proporcje właśnie.
Z tego co pamiętam to ilość wyciskania powinna być tak:

1 : 1.5 : 2

bench press : squat : dead lift

(1.5 * 1.3 = 1.95)
@ArRog: Prosta sprawa :) To nie jest jakiś wielki good morning squat. Zobacz najpierw co się dzieje w twoim siadzie, patrz na klatę. Schodzisz z wypiętą klatą (dobrze) zaczynasz koncentryczną fazę, nie wbijasz pleców w sztangę, dupa leci do góry minimalnie wcześniej, tułów bardziej się pochyla, to jeszcze mogło by przejść ALE nagle tracisz napięcie, puszcza brzuch, góra pleców. Klata się zapada, tracisz cały transfer mocy i przez to nagle się
@urak666: na pewno w dużej części to kwestia bracingu i spięcia. Nie mam filmików ale przy niższym obciążeniu (powiedzmy 80% 1RM) goodmorningi zaczynam robić np dopiero w 4-5 powtórzeniu w serii, a im dalsze serie tym szybciej. Czyli im bardziej już jestem zmęczony tym mniej jestem w stanie utrzymać napięcie. Niemniej jednak goodmorningi mi się zdarzają. Wstaje dupa, a potem ciągnę z pleców. Chciałbym wzmocnić brzuch i dół pleców ale nie
@IntruderXXL: dziękuje, bardzo cenne wskazówki. Na pewno będę próbował z tym wbijaniem pleców i wypychaniem biodra. O pasie już mi kiedyś pisałeś, wiec chyba muszę się zmotywować i go w końcu kupić ;)

Czy może przychodzą Ci do głowy jakieś akcesoria na wzmocnienie tej partii czy póki co to Niepotrzebne jeśli popracuje nad napięciem i wbijaniem pleców?
@ArRog: zauważyłem jedna ciekawa rzecz, wbijam na siłkę widzę, młodych cisna siady 3x w tygodniu, cisna ciagi 1-2x w tygodniu, wiadomo jak soę, zacznie trening od siadu czy ciągów to reszta już tak nie do końca na 100% jest robiona, ale #!$%@? bo dorzuciłem 5kg.
Z jednej strony spoko, robią podstawy, wreszcie maszyn używa się gdzieś tam na końcu albo w ogóle. I taki łeb jedenj z drugim #!$%@?, #!$%@? i
@Skogyr: bo oni chcą robić "siłę" i robią 3 lata trening od Sakera i inne 5x5 gdzie po 5 seriach po 9,5RPE są tak wystrzeleni, że do szatni idą albo zrobią resztę na odwal i super trening zrobili.

@Darksed: jeśli nie startują to mogą, a nawet powinni cały rok się budować. Ale teraz to od początku już lecisz hipertrofia, siła, peak gdzie rzeczywiście mięśnie budujesz przez nawet nie połowę tego
@Darksed: da się, ma drobną budowę, cienkie kości, ogólnie jest słaby, ale niski bf, ładne zaczepy i ksztaltne mięso. Z pół roku jak go widzę to raczej stoi w miejscu, bo ciągle robi tymi samymi ciężarami to samo. Jednak jak na ogólny gabaryt wszystko ma zrobione jak trzeba, wizualnie prezentuje się dobrze.
@Skogyr: człowieku żebyś Ty mnie widział pół roku temu ;) sylwetka jest jaka jest. Pół roku temu ważyłem 20 kg więcej i gniótł mnie pusty gryf, a bebech był dużo większy w obwodzie od klaty :) póki co uważam, ze FBW jest dla mnie najlepszy aby po odchudzaniu jako tako wyglądać. Cel to zjechać do sensownego %bf, odpocząć i wtedy myśleć co dalej :)
@biamiVajs: Ja uważam i sam tak robię na sobie i swoich podopiecznych że wykonujemy dużo typowego "bodybuildingu" , jeżeli ktoś nie ma 160cm i nie zamierza startować w 66kg to powinien z roku na rok być coraz większy i to dla prewencji kontuzji i większych ciężarów.