Wpis z mikrobloga

Komentarze i artykuły dla niewtajemniczonych

Szczerze mówiąc dawno o Margaret nie słyszałam, a to co słyszałam dawno temu to też jakieś urywki, w skrócie nie mam do niej żadnego stosunku ale to co zdarzyło mi się usłyszeć w radiu nie brzmiało źle. Niemniej jak widać prawicowe media nie mają problemu z atakiem na jej twórczość bo akurat powiedziała coś co im się nie spodobało. Może to nie jest wywód filozoficzny, ale całkiem rozsądne stanowisko. Ona nie wie czy ONA będzie dobra. Najwyraźniej rozważenie takiej możliwości, czyli własnych ograniczeń i ewentualnej krzywdy dziecka to dla natalistów za dużo.

W komentarzu jeden ze screenów z komentarzami z mojej ulubionej grupy z której dowiedziałam się o artykule

#antynatalizm #margaret
Pobierz
źródło: comment_Xj0SOytFHXKknyw3xWqUodwCIs09hChU.jpg
  • 119
@MPXD: komentarze to raczysko oczywiście i Ci ludzie zasługują tylko na pogardę i współczucie.

Dla mnie jej muzyka jest słaba, ale innym się podoba to mi nic do tego.

Odniosę się jednak do jej odpowiedzi dlaczego nie ma dzieci „nie wie czy będzie dobra” - przecież tego nikt nie wie jak i innych rzeczy dopóki nie spróbuje i taka odpowiedz jest głupia.

Natomiast jak mówi, ze nie chce, bo ma inne
przecież prawactwo na wykopie takie samo jest, niedawno był artykuł ze jacyś ludzie się wysterylizowali gdzieś na zachodzi (nie pamietam dokładnie gdzie) i był kwik ze lewactwo haha ze debile i ze dobrze bo nie będą przekazywać swoich genów


@Please_Remember: to nie jest prawactwo - to jest darwinizm. Teorii ewolucji jeśli ktoś nie przekazuje swoich genów, to jest przegrywem i tyle.
@milliebobbybrown666: bo oni żyli w czasie jeszcze większej presji i braku wolności wyboru - więc jak widzą, że młodsze pokolenia mogą tego uniknąć to im się włącza kociokwik,że ktoś będzie miał lepiej. W wielu innych sytuacjach jest podobnie, zobacz: czy to zniesienie obowiązkowej służby wojskowej, reformy edukacji, a nawet wycofanie jakiegoś autobusu spod szkoły i starym odpie*dala. Oni byli i żyją i są teraz zahartowani.
Nie chce mieć dzieci to jej sprawa, ale z tym że tworzy sztukę to się trochę rozpędziła.


@piotria: a co ci przeszkadza jej "sztuka"? Nie przeszkadza ci, że nie chce mieć dzieci, to badź tak samo tolerancyjny i niech ci nie przeszkadza jej "twórczość". A nie jakieś wyjątki tolerancyjne, będziesz stsował!
@Wloczykij2:

Odniosę się jednak do jej odpowiedzi dlaczego nie ma dzieci „nie wie czy będzie dobra” - przecież tego nikt nie wie jak i innych rzeczy dopóki nie spróbuje i taka odpowiedz jest głupia.


Nie jest głupia. Czuje, że może być źle to nie bawi się cudzym życiem i nie ryzykuje. To że większość woli zrobić bombelka bo będzie im smutno samemu bez zastanowienia czy będą ok czy nie to nie
@Wejszlo: dokładnie, zwłaszcza kiedyś gnojenie kobiet doprowadziło do tego że to twoja babcia a nie dziadek dostanie zawału gdy się dowie że mąż robi w domu tyle co ty. Moja ma jeszcze swoje przekonania że mąż może żonę wyrzucić z domu jak mu nie gotuje i go denerwuje. Smutne. To pod presją matki i teściowej ciotka zmieniła nazwisko na męża, chociaż obojgu pasowało zostanie przy panieńskim bo "jak to tak"