Wpis z mikrobloga

Jako, że wczoraj szczęśliwie udało mi się wrócić do Chin z mojej 8-dniowej wycieczki po Korei Północnej postanowiłem zrobić małe rozdajo z drobiazgami, pamiątkami z tego kraju.

Nie taguje # rozdajo bo mam wrażenie, że tam jest spora patologia i mam od dawna na czarnej liście.

W skład zestawu wchodzą *:
- wydanie gazety po koreańsku z relacją ze spotkania Kim Dżong Una z Donaldem Trupem na linii demarkacyjnej w Strefie Zdemilitaryzowananej pomiędzy Koreą Północną a Południową (kiedy D. Trump przeszedł na chwilę na stronę Północną).
- wydanie gazety Pyongyang Times po angielsku z relacją z tego samego wydarzenia
- 3 pocztówki
- przypinka z flagą KRLD
- 2 x banknot 5000 Won (niestety nie udało mi się ich rozmienić na niższe nominały)
- paczka papierosów 7.27, które na co dzień pali Kim Dżong Un (hit)
- 2 zupki "chińskie", czyli instant (nie wiem jak smakują)
- mała paczka suszonej ryby czy kałamarnicy (czy czegoś takiego)
- jakieś ciasteczka (nic specjalnego)

* zastrzegam sobie prawo małych zmian w składzie, ale postaram się wszystko wysłać

Paczkę będę wysyłał z Chin najtańszą opcją więc może nie dość, a jak dojdzie to może to być np. za 2 miesiące.

Losowanie przy użyciu mirkolos, jutro wieczorem chińskiego czasu. Zielonki i zbanowani nie biorą udziału. Z losowania wyłączę też ludzi z mojej czarnej listy.

#korea #koreapolnocna #azja #podroze #podrozujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag o Azji - aktualnie z podróży
kotbehemoth - Jako, że wczoraj szczęśliwie udało mi się wrócić do Chin z mojej 8-dnio...

źródło: comment_vLWem7kuo23LpVHLm2GOjO1B7cJkYvCX.jpg

Pobierz
  • 246
  • Odpowiedz
  • 71
@wyindywidualizowanyentuzjasta korciło mnie żeby kupić przed wyjazdem tam czerwoną czapeczkę z napisem Make America Great Again i zrobić w niej te zdjęcia, ale czuję że mogliby nie docenić takiego dowcipu.
Do tego przewodnicy raczej by to zauważyli i kazali usunąć.

A co do zrywania plakatów to nie jestem skończonym idiotą jak ten Amerykanin.
  • Odpowiedz
  • 13
@mitatuyo

jest zakaz wywożenia ichniej waluty

Ojtam ojtam :) nigdy nic nielegalnego nie zrobiłeś?
Choć chwila stresu była bo nam w biurze podróży powiedzieli że na dworcu granicznym nie mają roentgena i sprawdzają bagaż ręcznie. I już na granicy okazało się, że nasza grupa nie ma jakiegoś papiera z lista potencjalnie kontrolowanych rzeczy (jak telefony i książki) i nas wszystkich wyprowdziali. Okazało się po chwili, że raz - wszystkich sprawdzali (bez względu
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: zawsze był ten zakaz, ale ja jeździłem tam w latach 2004-2007 to nie pilnowali tego, rok temu jak tam wróciłem po 10 latach to kilka razy się upewniali, że nie mam wonów, "sprawdź czy gdzieś Ci się nie zawieruszył przypadkiem żaden banknot".
  • Odpowiedz
  • 0
@Zizoug jasne, sam nie palę i wiem, że dużo ludzi nie pali :) po losowaniu spytam zwycięzcy czy je chce. Potencjalnie mogą chyba one być problemem bo nie wiem czy tak sobie można normalnie wysyłać papierosy do UE
  • Odpowiedz
  • 1
@mitatuyo jakby każdy wywiózł tyle co ja (czyli z 30 tysięcy - nie ze chciałem, ale nie miałem co kupić a nie chciało mi sie odmieniać) to pewnie po jakimś czasie w kraju zabrakłoby gotówki:)
  • Odpowiedz