Wpis z mikrobloga

Jako, że wczoraj szczęśliwie udało mi się wrócić do Chin z mojej 8-dniowej wycieczki po Korei Północnej postanowiłem zrobić małe rozdajo z drobiazgami, pamiątkami z tego kraju.

Nie taguje # rozdajo bo mam wrażenie, że tam jest spora patologia i mam od dawna na czarnej liście.

W skład zestawu wchodzą *:
- wydanie gazety po koreańsku z relacją ze spotkania Kim Dżong Una z Donaldem Trupem na linii demarkacyjnej w Strefie Zdemilitaryzowananej pomiędzy Koreą Północną a Południową (kiedy D. Trump przeszedł na chwilę na stronę Północną).
- wydanie gazety Pyongyang Times po angielsku z relacją z tego samego wydarzenia
- 3 pocztówki
- przypinka z flagą KRLD
- 2 x banknot 5000 Won (niestety nie udało mi się ich rozmienić na niższe nominały)
- paczka papierosów 7.27, które na co dzień pali Kim Dżong Un (hit)
- 2 zupki "chińskie", czyli instant (nie wiem jak smakują)
- mała paczka suszonej ryby czy kałamarnicy (czy czegoś takiego)
- jakieś ciasteczka (nic specjalnego)

* zastrzegam sobie prawo małych zmian w składzie, ale postaram się wszystko wysłać

Paczkę będę wysyłał z Chin najtańszą opcją więc może nie dość, a jak dojdzie to może to być np. za 2 miesiące.

Losowanie przy użyciu mirkolos, jutro wieczorem chińskiego czasu. Zielonki i zbanowani nie biorą udziału. Z losowania wyłączę też ludzi z mojej czarnej listy.

#korea #koreapolnocna #azja #podroze #podrozujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag o Azji - aktualnie z podróży
Pobierz kotbehemoth - Jako, że wczoraj szczęśliwie udało mi się wrócić do Chin z mojej 8-dnio...
źródło: comment_vLWem7kuo23LpVHLm2GOjO1B7cJkYvCX.jpg
  • 246
@Meyru takie przypinki z flagą i jeszcze inne przypinki i breloki były w wielu miejscach gdzie mogliśmy robić zakupy (zwykle w okolicach atrakcji turystycznych).

To co piszesz dotyczy przypinek z przywódcami koreańskimi. Taką przypinkę nosi każdy obywatel w Korei (a przynajmniej każdy jakiego widziałem). One nie są na sprzedaż dla turystów.