Wpis z mikrobloga

Moj kolega chciał ze sobą skończyć w liceum no i drugi kolega powiedział o tym pani "psycholog" Wiecie co zrobiła? Poł godziny pogadanki żeby sie ogarnął bo inaczej go kopie w dupe. Tak. Strach przed jej kopnieciem w dupe miał go odwieźć od skończenia ze sobą. Obiecała że będą potem rozmawiać o tym co u niego czy sie poprawiło itd. Wiecie ile razy potem przez 2 lata o tym rozmawiała? 0. Pozdrawiam panią psycholog ktora i mnie "uczyła" pedagogiki. Zapomnieć o nim nie zapomniała bo uczniów pod opieką nie miała wielu a nawet jesli dla niej jedna klasa to za duzo to powinna sobie to zapisać. Po prostu miała #!$%@?. Za to wdzięczyła sie do top #!$%@? bogatych i z dobrych domów. Oczywiście "uczy" do tej pory.
#szkola #edukacja #przegryw #psychologia #pedagogika
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
@lubielizacosy: zawsze zastanawiałam się jakie zadanie w szkole pełni pedagog/psycholog. Te pogadanki niedostosowane do grupy docelowej to miał być obowiązkowy standard w szkole ale co poza tym? Czy komuś w jakikolwiek sposób pomógł w szkole taki specjalista??? Za co oni biorą pieniądze, jakie mają obowiązki i z czego są rozliczani?? Pytam serio, jak ktoś pracuje w tym zawodzie to chętnie się dowiem.
@Madziunka u mnie pedagog była mocno wciagnieta W szkolny wolontariat, pomagała organizować też różne akcje charytatywne, oraz można było W sumie z nią pogadać jeśli się miało jakis problem. Ogarniała też spotkania z doradcami zawodowymi. Ogólnie imho dużo robiła I była potrzebna
@chwed Pytanie, czy nie zrobił tego dzięki rozmowie z nią czy pomimo niej? Bo czasem gadanie głupot i pseudo truizmów może zrobić więcej szkody niż pożytku
@Cantrustme: oj jak dobrze napisane.
@Peaky_Duck: @Madziunka: są szkoły, w których pedagog jest po 3-5h w tygodniu. Są nawet takie, gdzie 1h xd to decyzja wójta ile da hajsu szkole na takie zajęcia. Nie ma szans, żeby w takim czasie wypełnić papierologie, a co dopiero wejść w jakiś kontakt z uczniami, czy prowadzić im terapię.. To nie wina pedagoga, że ma płacone 1/40 wynagrodzenia w pięciu miejscach, bo chce
factoryoffaith - @Cantrustme: oj jak dobrze napisane.
@PeakyDuck: @Madziunka: są szk...

źródło: comment_8MkyUyyfwrDqyK4OxEnlap798BrHEJid.jpg

Pobierz