Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców tematu, w Pugu 1.4hdi 8 zaworow 68 kunia 2005r mojej rozowej jest mega lag na jedynce (na pozostalych biegach auto lata normalnie)
turbo zwykle, bez zmiennej geometri ani sterowania skomplikowanego
Opis problemu i czynnosci ktore wykonalem
Brak błędów w kompie (nie liczac odpietej do testów przeplywki) sprawdzane autocomem
Po odpieciu przeplywki auto jedzie normalnie (kopci wtedy , ale to chyba normalne z odpieta przeplywka)
Danie identycznej przeplywki od auta ktore jedzie normalnie -problem nie ustepuje.
Gruszka turbiny (westgate) jest sterowana CISNIENIEM z wezyka prowadzacego od strony zimnej,
wezyk drozny ani niedziurawy.
Po nabiciu 2.5 bara pompka przeznaczona do sprawdzania takich rzeczy sztanga turbiny STOI i ani drgnie :( cisnienie ktore nabiłem nie schodzi.
Sztanga ruszana manualnie śrubokrętem porusza sie normalnie .
Gruszka nowa na alledrogo kosztuje 100zl problem z wymiana :D
Czy gruszka moze sie popsuc w taki sposób, że dostaje cisnienie ale nie przepuszcza go dalej ? gruszka zardzewiala ??
Czy klapka westage jest otwarta w spoczynku czy zamknieta ? ze zdjeci w google wynika ze zamknieta (chyba)
Czy dostep do drugiej śruby mocowania gruszki jest mocno problematyczny bez w wyciagania turbo ? jezeli jakms cudem ja odkrece , to trzeba ja wkrecic ( co moze byc niemal niemozliwe )
Ogolnie ta rzecz w 1.4HDI/TDCI 8V chyba sie nie psuje :D bo google nie podpowiada jak wymienic na aucie gruszkę :D
Na poczatku nie mialem pompki i staralem sie dac cisnienie kompresorem i troche #!$%@? (dalem moze 5-6bar) i sztanga sie ruszyła , lecz problem sie nie zmienil ,
zdjecie podgladowe

#peugeot #206 #motoryzacja #turbina #turbo #ford #citroen #fiesta #problem #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanik #mechanikaboners #warsztat #warsztatsamochodowy
Nie_quatschen - Pytanie do znawców tematu, w Pugu 1.4hdi 8 zaworow 68 kunia 2005r moj...

źródło: comment_HW9bZAqLAKtact5moBr9jCTbgh1APxZw.jpg

Pobierz
  • 8
@l1pka w 1.4HDI nie , gdy jest zmienna geometria to w większości jest podciśnienie tu nie ma zamiennej , żeby być pewnym to po odpaleniu i przegazowaniu z wężyka pojawiało się ciśnienie , napisałem przecież że wychodzi wezyk z turbo :P
@Zarzutkakke no przepływka wychodzi chyba dobrze , bo bez przeplywki pokazuje wartości maksymalne , czy 1.4hdi 8v posiada czujnik ciśnienia doładowania ? Bo nie mogłem w autocomie znaleźć wartości pomiarowych ( jutro musze sprawdzić czy na kolektorze jest czujnik) , bo turbina w tym aucie jest absolutnie golas bez zmiennej geometrii , bez czujnika podobnego do n75 , bez intercoolera