Wpis z mikrobloga

@zemsta_przegrywa: Nie zamierzam brać ślubu, z drugiej strony ciekawe czy można popełnić czyn, który według prawa kanonicznego skutkuje ekskomuniką, znaleźć sobie świadka i powiedzieć, że ze względu na to jest się wykluczonym z życia kościoła, a zatem nie płacić tego podatku.
to niech się pochowa beż księdza


@pesotto: widziałem pochówek jehowych Koleś z ich chyba starszyzny i ludzie przyszli z deską na której była typowa cmentarna tabliczka z danymi, pogadał coś i pochowali. To samo moga zrobić jego rodzice.
@zemsta_przegrywa: Słyszałem o podobnej historii w Szwajcarii tylko ze ślubem. Podobno parafia lokalna potrafi wysłać pismo gdzieś tam do Polski (może tam skąd jest akt chrztu? nei wiem) i mogą być takie akcje że jak się ktoś wypisze a potem wróci do Polski i będzie chciał wziąć ślub kościelny to ksiądz powie "ale przecież pan jest niewierzący i wypisał się pan z kościoła". No i w sumie racja. Jak już się
@zemsta_przegrywa: no, ale takie są zasady panujące na danym terenie w Kościele, jak jest wiernym i tego nie przestrzega to z czym ma problem? Nie pamiętam jak duży to podatek, ale jakby zliczyć takie 1 euro składki co tydzień w niedziele to wyszłoby na to samo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ms93: Lekcje religii to nie finansowanie KK xD. Tak samo jak finansowanie urzędników to nie finansowanie jakiejś partii politycznej. A fundusz kościelny to rekompensata za majątek zgrabiony za PRL xD.


@zemsta_przegrywa: to dlaczego na religii nie uczą o wszystkich religiach, tylko o tej jednej?